Czelusc4Ukraine. Kolektyw Czeluść na pomoc Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 10:00
Wielu polskich muzyków stara się wspierać potrzebujących pomocy Ukraińców. Do akcji włączyli się artyści duetu Czeluść, którzy wystartowali z akcją Czelusc4Ukraine. Na czym ma ona polegać?
Czeluść w Czwórce
Czeluść w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Wszystko odbywa się w sieci, w serwisach streamingowych, a chodzi oczywiście o muzykę. - Założenia naszej akcji są bardzo proste - podkreślał Filip Fabjański, czyli JUTRØ, współtwórca kolektywu Czeluść. - Bity wyprodukowane przez nas, ale także innych producentów, pod muzykę rapową, sprzedajemy chętnym, a pieniądze przeznaczamy na ukraińską armię. 

Czeluść, jako kolektyw, funkcjonuje na polskim rynku od sześciu lat, i dotychczas, jak wspominał gość Czwórki, artyści nie sprzedawali swoich bitów. - Zdarzało się, że raperzy pytali nas o podkłady i dotychczas słyszeli niezmiennie "nie", więc popyt był spory. Jakiś czas temu wyprodukowaliśmy jednak taką paczkę bitów, czyli podkładów muzycznych.

Jak tłumaczył, są to bity "bardzo świeże" i nie słyszane jeszcze przez nikogo. - Towar bardzo świeży i dość chodliwy - zachęcał Filip Fabjański. Każdy bit od Czeluści używany jest tylko raz. - Autentycznie dostajesz pełnoprawnej jakości bicik, który możesz potem wykorzystać na przykład na płycie, którą chcesz nagrać. 

Ostatecznie w ofercie Czeluści w ramach akcji pojawiło się 10 bitów. - Ale potem pojawili się wspaniali producenci, Ka-meal i SecretiveSuicide, a także Megot, znani z wielu hitów, platynowych płyt i niesamowitych osiągnięć, dlatego teraz bitów jest już około trzydziestu, a dziesięć już się sprzedało - podkreślał gość Czwórki. Zgromadzone w ten sposób przez artystów fundusze przeznaczane są na pomoc Ukrainie.

Posłuchaj
04:43 _PR4_AAC 2022_03_02-08-39-36.mp3 Filip Fabjański opowiada o akcji Czelusc4Ukraine (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Team Czeluść, znany jest słuchaczom Czwórki. Czeluść, czyli KOSĘ i JUTRØ można usłyszeć w roli współautorów poniedziałkowych audycji "Wieczór Rezydentów".

Warto pamiętać, by weryfikować zbiórki, w których chcemy wziąć udział. Jak to zrobić? Czytaj więcej <<<

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Filip Fabjański, czyli JUTRØ, współtwórca kolektywu Czeluść

Data emisji: 02.03.2021

Godzina emisji: 8.35

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia Ukraina
Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń