DJ Bert: branża muzyczna wspiera Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 13:57
- Dochody z koncertów przeznaczane są w całości na pomoc dla uchodźców z Ukrainy, a z drugiej strony - mamy całą listę artystów, którzy odwołują występy w Rosji. W branży muzycznej dzieje się bardzo wiele, by wesprzeć Ukrainę - mówił Norbert "Bert" Borzym.
Norbert Borzym
Norbert Borzym Foto: Czwórka/mat. pras.

Niemal bezpośrednio po rosyjskim ataku na Ukrainę organizatorzy imprez muzycznych zaczęli organizować wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Pojawiły się informacje o tym, że dochody ze sprzedaży biletów na koncerty czy inne eventy artystyczne przeznaczone zostaną na ten cel. Tak było m.in. na SnowFeście, imprezie pod patronatem Czwórki, gdzie także zbierano fundusze na pomoc dla osób uciekających przed wojną. 

- Oczywiście imprezy pod szyldem solidarności z Ukrainą i po to, by pomagać, odbywają się także w tym tygodniu i w najbliższych dniach - podkreślał Norbert "Bert" Borzym, DJ i dziennikarz muzyczny Czwórki. - Swoje wydarzenie pod tym hasłem zorganizują m.in. stołeczne kluby Smolna i Piekło nad Niebem. Wystąpi mnóstwo polskich artystów i DJ-ów, m.in. Jurek Przeździecki znany z naszej anteny, czy projekt Last Robots, który można było usłyszeć na SnowFeście. Cały dochód przeznaczony będzie dla uchodźców z Ukrainy - mówił dziennikarz.

Ale akcje pomocowe branży muzycznej odbywają się nie tylko w Polsce, także poza granicami. - Między innymi The Warehouse Project z Manchesteru - duża i znana inicjatywa - przeznacza cały swój dochód z najbliższej imprezy na Ukrainę - wymieniał Bert. - Artyści tacy jak Paul Woolford, który często pojawia się na antenie Czwórki, postanowił nagrać specjalny utwór, który pojawił się w sieci. Cały dochód ze sprzedaży tego numeru przeznaczony jest dla Ukrainy - wyliczał Norbert Borzym. 

Posłuchaj
06:50 _PR4_AAC 2022_03_07-08-14-45.mp3 Jak branża muzyczna wspiera Ukrainę - mówi Norbert "Bert" Borzym (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Dodatkowo swoje bity na rzecz pomocy Ukrainie sprzedaje kolektyw Czeluść, znany z anteny Czwórki. Artyści wystartowali z akcją Czelusc4Ukraine, do której dołączyli także tacy producenci, jak Ka-meal i SecretiveSuicide, a także Megot, znani z wielu hitów czy platynowych płyt.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 07.03.2022

Godzina emisji: 8.16

kd


Czytaj także

Ferie w Czwórce. The Avalanches z "Since I Left You" - muzyka, którą warto znać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 08:05
Debiut The Avalanches ukazał się w 2000 roku. - Dziś jest dowodem, że można stworzyć całą płytę bazując na niewielkich fragmentach cudzych nagrań i wciąż być przy tym oryginalnym - mówił Norbert "Bert" Borzym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie w Czwórce. Fatboy Slim i "You’ve Come a Long Way, Baby" - ten album trzeba znać

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 08:05
Norman Cook znany jako Fatboy Slim drugim solowym albumem "You’ve Come a Long Way, Baby" podbił światowe rynki. Szczęście sprzyjało temu artyście od początku kariery.
rozwiń zwiń