"Piosenki o miłości" nie tylko o uczuciach. "Film wielopłaszczyznowy"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 10:34
"Piosenki o miłości" pod patronatem Czwórki to film nie tylko o miłości, ale także o równości szans i poszukiwaniu własnej tożsamości. W rolach głównych występują Justyna Święs i Tomasz Włosok.
Justyna Święs i Tomasz Włosok w filmie Piosenki o miłości
Justyna Święs i Tomasz Włosok w filmie "Piosenki o miłości"Foto: Gutek Film/mat. promocyjne

Robert - w tej roli Tomasz Włosok - aspirujący muzyk, spotyka na przyjęciu swojego ojca - znanego aktora, kelnerkę Alicję - graną przez Justynę Święs - znaną z zespołu The Dumplings. Ona roznosi tace, podśpiewując o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu. Dwójkę bohaterów łączy muzyczna pasja i rodzące się uczucie, ale dzielą ambicje i zawodowe plany.

"Piosenki o miłości", film pod patronatem Czwórki, w kinach możemy oglądać już od 25 marcaJak podkreślają twórcy, ta opowieść ma też swoje drugie dno. Główna bohaterka pochodzi z niewielkiej miejscowości, więc "Piosenki o miłości" są obrazem o równości szans, o poszukiwaniu własnej tożsamości. 

- Płaszczyzn, którymi mieni się ten film, jest niezwykle dużo - mówi reżyser filmu, Tomasz Habowski. - To też refleksja o buncie i o tym, że jest on przywilejem. Obserwując postać Roberta, widzimy, że może on się buntować, udowadniać coś swojemu ojcu. Alicja, patrząc na niego, nie rozumie, w jakim świecie on funkcjonuje. Ona nie może się buntować, ze względu na swoją pozycję społeczną musi każdego dnia walczyć o to, by utrzymać się w Warszawie - podkreślał reżyser. Jak tłumaczył, Robert to jednak postać, której warto w tym filmie bronić. - Podeszliśmy do niego z czułością i zrozumieniem. Nie chcieliśmy oceniać go w sposób prosty - mówił Tomasz Habowski. 

Jak podkreślał Tomasz Włosok, jako odtwórca głównej roli nie polubił swojego bohatera. - Nie postępował właściwie. Jednak na gruncie zadaniowym to doświadczenie było po prostu ciekawe i fajne. Po to wykonuję ten zawód, by mierzyć się z postaciami nieoczywistymi - tłumaczył aktor w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
05:06 _PR4_AAC 2022_03_25-07-30-10.mp3 O filmie "Piosenki o miłości" opowiadają m.in. Tomasz Habowski i Tomasz Włosok (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Jak mówią twórcy, trzecim bohaterem filmu - równie ważnym jak dwie pierwszoplanowe postacie - jest muzyka. "Piosenki…" nie mają klasycznej musicalowej formy, jednak w tym filmie dźwięk jest niezwykle ważnym elementem całości. - Ta muzyka i piosenki śpiewane przez postacie miały grać przede wszystkim w świecie tego filmu, a dopiero potem w realu - mówi Kamil Holden Kryszak, kompozytor, odpowiedzialny za muzykę do tego filmu.

Źr. GutekFilm/Piosenki o miłości - oficjalny zwiastun

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziGosia Jakubowska i Szymon Jaworski

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 25.03.2022

Godzina emisji: 7.42

kd


Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń