Techno Rączka na Poczcie IV. Co będzie się działo w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 14:44
- Zagrają debiutujący w Polsce Minor Science, nietuzinkowa Bravo Grl, reprezentanci Sekty, a także duet Wolej - mówią Marcin Wadek i Jacek Peszko organizatorzy wydarzenia Techno Rączka na Poczcie IV w Krakowie.
Techno Rączka w Czwórce. Kadr z 2019 roku
Techno Rączka w Czwórce. Kadr z 2019 rokuFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

To już czwarta odsłona Techno Rączki. 18-19 czerwca klub Poczta Główna w Krakowie przyjmie pod swój dach artystów muzyki elektronicznej nie tylko z Polski. - Chcemy się rozwijać, więc po raz pierwszy rozszerzymy line up o artystów spoza naszego kraju - opowiadał Marcin Wadek. - Minor Science pojawi się w Polsce po raz pierwszy, reprezentuje styl eksperymentalny, hybrydowy, gra eklektycznie, łącząc różne techniki. W jego secie pojawi się techno, ale z pewnością nie będzie to główny mianownik - opowiadał Marcin Wadek.

Wystąpi także Bravo Grl, artystka z Wrocławia, znana z kolektywu Szepty, która jednocześnie zamknie festiwal. - Gra raczej szybciej, jest przede wszystkim hard, to nie będą klasyczne tempa - zapowiadał gość Czwórki. - Oprócz tego mamy przedstawicieli krakowskiej sceny z klubu Sekta - to będzie klasyczne techno w stronę electro, pojawi się też nowy duet, czyli Wolej - opowiadali goście Czwórki. 

Posłuchaj także:

Poprzednia, a jednocześnie pierwsza odsłona Techno Rączki gościła przedstawicieli muzyki elektronicznej w klubie Poczta Główna w Krakowie w marcu tego roku. Obiekt ma ponad 400 metrów kwadratowych i składa się z kilku sal, budynek z końcówki XIX wieku to właściwie jedna z wizytówek miasta. Jak podkreślali pomysłodawcy Techno Rączki, "z zewnątrz gmach jest piękny, ale wewnątrz także ma mnóstwo tajemniczych zakamarków, czyli duszę". - Jest położony w samym sercu miasta, kiedyś jedno z centralnych miejsc Krakowa. Zrobiliśmy po prostu salę taneczną i bar z poszanowaniem historii, ale jednocześnie tchnęliśmy w te przestrzenie nową jakość z wykorzystaniem wszelkich dostępnych możliwości. Łatwo się tu zatracić w dźwiękach, a jednocześnie... wrócić do domu z imprezy - opowiadał Jacek Peszko.

Posłuchaj
10:21 czwórka technorączka 2022_06_15-08-15-54.mp3 Czwarta odsłona eventu Techno Rączka. Co będzie się działo? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Goście: Marcin Wadek i Jacek Peszko (organizatorzy wydarzenia Techno Rączka na Poczcie IV w Krakowie)

Data emisji: 14.06.2022

Godzina emisji: 8.40

Czytaj także

Kraftwerk "Die Mensch-Maschine" - płyta, którą trzeba znać

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:23
Siódmy i chyba najważniejszy album zespołu Kraftwerk pt. "Die Mensch-Maschine" światło dzienne ujrzał w 1979 roku. To na nim ukazał się legendarny numer "Das Model".
rozwiń zwiń