Krakusie, zwiedzaj Kraków. Idź na Wawel!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 12:45
- Zapominamy, że oferta, która jest przygotowana zazwyczaj dla turystów, skierowana jest także do mieszkańców - mówi Michał Zalewski, współorganizator kampanii "Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków". - Jako mieszkańcy Krakowa często narzekamy, że ostatni raz byliśmy na Wawelu w podstawówce - dodaje. 
Audio
  • Michał Zalewski opowiada o kampanii "Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków" (Stacja Kultura/Czwórka)
Panorama Krakowa od strony Wawelu
Panorama Krakowa od strony WaweluFoto: yorgil/ Shutterstock

- W ramach kampanii zachęcamy by odświeżyć wizyty w tych super miejscach, ale także by poznać trochę Kraków, bo to nie tylko sukiennice i rynek - mówi gość Kasi Dydo. - Nasza akcja to akcja, która jest przede wszystkim skierowana do mieszkańców Krakowa, dla krakowianek i krakowian, by ich zachęcić do spacerowania po mieście, do odkrywania Krakowa na nowo, poznawania też nietypowych miejsc, które są zlokalizowane na obrzeżach, w różnych dzielnicach - dodaje. 

W ramach kampanii organizowane są spacery tematyczne, do udziału w których Michał Zalewski serdecznie zachęca. - Dziś oferujemy 19 spacerów, a kolejnych 20 jest już w przygotowaniu - mówi gość Czwórki. - Wśród nich jest spacer dla dzieci: śladami zwierząt, które ukryte są w fasadach krakowskich kamienic jak np. w kamienicy pod śpiewającą żabą. Mamy też ofertę dla starszych np. śladami lokacji filmowych związanych z filmem "Lista Schindlera" czy innych - wymienia. - W tym tygodniu mieliśmy święto kościelne, więc przygotowaliśmy też trasę śladami świętych w Krakowie czy śladem św. Jana Pawła II. 

#badzturystawswoimmiescie i zwiedź krakowskie murale🎨 Spacerując ulicami Kazimierza, chłonąc klimat kultury żydowskiej,...

Opublikowany przez Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków Środa, 10 czerwca 2020

Michał Zalewski podkreśla, że organizatorzy kampanii są pozytywnie zaskoczeni odbiorem akcji wśród przedsiębiorców i kulturalnych placówek miasta. - Już dołączyło do niej 50 podmiotów, są to bary, restauracje, kawiarnie, ale też miejskie muzea, które niedawno otworzyły się na nowo, czy lokalne centra kultury - mówi. - W ramach kampanii organizujemy też małe wydarzenia kulturalne, jak kino samochodowe. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Zalewski

Data emisji: 12.06.2020

Godzina emisji: 10:37

pj/kul

Czytaj także

Czy turystyka niszczy środowisko?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 19:43
Minimalizujemy zużycie plastiku, segregujemy śmieci i coraz częściej sięgamy po ekologiczne produkty. Nasza troska o planetę często przestaje mieć znaczenie, gdy rezerwujemy bilet lotniczy na wakacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paszporty i korytarze zdrowia - czy to grecki sposób na powrót turystów?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:18
Grecja należy do światowej czołówki krajów, które najlepiej radzą sobie z epidemią koronawirusa. Dziś pojawiają się pierwsze pomysły jak na nowo zorganizować turystykę i przyjąć podróżnych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzea Małopolski online. Mumia, Wawel i ślusarstwo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 13:29
1200 zdigitalizowanych obiektów z 42 małopolskich muzeów to zbiory Wirtualnych Muzeów Małopolski, które możemy oglądać z domu. Wśród obiektów są nitki z arrasów, ale też mumia egipskiej kapłanki.
rozwiń zwiń