WROsound 2022: nieoczywisty line-up, miejska dżungla i kranówka

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 18:00
To był weekend z festiwalem WROsound. Pierwszego dnia zagrali m.in. Ryfa Ri, Ślina i Zdechły Osa. Drugiego - Rysy z gośćmi i Dub FX. 
WROsound 2022: Ryfa Ri.
WROsound 2022: Ryfa Ri.Foto: BTW_PHOTOGRAPHERS_MAZIARZ

- Tegoroczny line-up jest nieoczywisty i przez to bardzo ciekawy - przekonuje Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław. - Pierwszy dzień festiwalu na scenie głównej upłynie w klimacie okołorapowym, a headlinerem będzie Wrocławianin Zdechły Osa. To nasz ukłon w stronę historii imprezy, która kiedyś nazywał się Wrocławski Sound.  

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WROsound (@wrosound)

Jak brzmi Wrocław?

W założeniu WROsound miał być festiwalem promującym wrocławskie brzmienia i taki był też line-up jego pierwszych odsłon. - Z czasem poczuliśmy, że musimy się rozwijać. Poszerzyliśmy skład o artystów z różnych części Polski, a potem zaczęliśmy zapraszać zagranicznych muzyków - tłumaczy w Czwórce współorganizatorka imprezy. - Ale nie zapominamy o rodzimych twórcach. W tym roku na scenie Tak Brzmi Wrocław wystąpią Ślina, czyli kwartet, grający muzykę improwizowaną, ambientową, duet producencki Kowalczyk x Serca i Kroki. A drugiego dnia Antonina, trio Lushy! i zespół Bluszcz, czyli duet poruszający się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej. Wstęp na wydarzenia w ramach sceny Tak Brzmi Wrocław, która została ulokowana w podwórku Impartu, jest bezpłatny.

WROSound 2022 to także występy Szczyla z live bandem, duetu Rysy z Justyną Święs i Michałem Aniołem oraz Niemocy z Misią Furtak i Kachą Kowalczyk. - Będą też goście z zagranicy: Janus Rassmussen z Kiasmos zagra solowy live, a imprezę zakończy Dub FX, czyli totalny one man show tym razem z towarzyszeniem saksofonisty - opowiada gość Czwórki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WROsound (@wrosound)

Posłuchaj
10:17 C ZWÓRKA Pierwsze slysze - wrosound 14.07.2022.mp3 WROsound 2022. Co czeka na uczestników festiwalu? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Festiwal w duchu eko: less waste i urban jungle

Tegorocznej odsłonie WROsoundu przyświecają dwa hasła: Less Waste i Urban Jungle. - Każdy, kto był na placu przed Impartem wie, że to miejsce, o którym śmiało można powiedzieć „miejska dżungla”. Jest tam mnóstwo zieleni i można poczuć się jakby się było gdzieś poza miastem - wyjaśnia Daria Kubasiewicz. - Less Waste to droga, którą obraliśmy już w zeszłym roku. Zrezygnowaliśmy z druku "materiałów ulotnych", na przykład mapek. Tekstylne materiały promocyjne odszywamy w postaci toreb wielokrotnego użytku, walczymy z plastikiem, a oficjalną wodą festiwalu - i to od trzech lat - jest wrocławska kranówka.    

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WROsound (@wrosound)

WROsound 2021 x aftermovie x 17 lipca |Strefa Kultury Wrocław

WROsound 2022 w Czwórce 

WROsound odbywa się pod patronatem Czwórki, a wydarzenie relacjonujemy na naszej antenie. W sobotę (16.07) zapraszamy do programu "Prywatka" (po godz. 20.05). Festiwal podsumujemy w poniedziałkowym wydaniu audycji "Pierwsze słyszę" - porozmawiamy z uczestnikami i organizatorami wydarzenia, a także "Muzyczny Lunch" - zaprosimy na wywiady z artystami.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WROsound (@wrosound)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Daria Kubasiewicz (Strefa Kultury Wrocław)

Data emisji: 14.07.2022

Godzina emisji: 8.15

kul

Czytaj także

Brejki, gabba i cukierkowe brzmienia. Simi zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 17:00
Grał na imprezach w prawie całej Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, na Litwie i oraz on-line w sieci. Tym razem Simi stanął za deckami Czwórki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

CARBON Silesia Festival 2022. "Było świetnie!"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 12:32
CARBON Silesia Festival zakończył się w niedzielę nad ranem. Organizatorzy mówią o rekordzie frekwencji, a pełnym wrażeń uczestnikom imprezy z ust nie schodzi uśmiech i słowa: "Było świetnie!"
rozwiń zwiń