Świat perfum. Rewolucje Michelle Pfeiffer

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 13:30
Wszyscy używają, nieliczni mają świadomość, jak zły wpływ mogą mieć na zdrowie. - Perfumy to kompozycja zapachowa, która stanowi tajemnicę producenta i która zawiera wiele różnych, także kontrowersyjnych, komponentów - wyjaśnia prawniczka Dominika Hirek.
Audio
  • Jak Michelle Pfeiffer zrewolucjonizowała przemysł perfumiarski? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Michelle Pfeiffer w Alei Gwiazd - Los Angeles 2007 rok
Michelle Pfeiffer w Alei Gwiazd - Los Angeles 2007 rok Foto: Featureflash Photo Agency/Shutterstock.com

Czytaj także
karuzela wesołe miasteczko radość 1200.jpg
Od czego zależy szczęście? Od wolnego!

Dyskusję o toksycznym składzie perfum podjęła ostatnio ikona Hollywood - Michelle Pfeiffer. Aktorka znana m.in. z "Człowieka z blizną" i "Powrotu Batmana" przez 10 nie używała żadnych zapachów, bo bała się ich składu. Ostatnio Pfeiffer zadebiutowała w roli kreatorki perfum. - Stworzyła markę, która stawia na jawność i informuje o wszystkich składnikach, które wchodzą w skład danego zapachu - mówi ekspertka specjalizująca się w prawie kosmetycznym.

Jak groźne dla naszego organizmu są powszechnie używane w przemyśle kosmetycznym ftalany? Dlaczego perfum lepiej nie aplikować bezpośrednio na skórę? O tym m.in. w materiale Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 7.15

kul/ac

Czytaj także

Ubranie, nie przebranie. Jak uniknąć modowych wpadek?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 17:00
- Legginsy nigdy nie zastąpią spodni, nigdy nie będą też zamiennikiem rajstop. I choć ich rola jest mocno niedookreślona, to ta część garderoby jest naczęstszą przyczyną wpadek - mówi osobista stylistka Karoliną Wieczorek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dżins kontra dres. Wygra legenda czy wygoda?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:50
W zeszłym roku - po raz pierwszy w historii - import dresowych spodni do Stanów Zjednoczonych był większy od importu dżinsów, który spada stale od 2010 roku. Kilka kultowych marek ma z tego powodu poważne problemy.
rozwiń zwiń