Polskie Radio
Section05
moda i uroda

Pierwsza dama i księżna. O kreacji w dyplomacji

Brytyjska para książęca została ugoszczona przez polską parę prezydencką w Warszawie. Księżna Cambridge Catherine i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda pięknie prezentowały się u boku swoich partnerów, zachwycając wspaniałymi stylizacjami. Trudno odpowiedzieć na pytanie, która wyglądała ładniej…
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA moda i uroda moda dyplomacja Kate Middleton Kate i William Kate i William w Polsce Agata Kornhauser-Duda

''Efekt Kate". Księżna w sukience z sieciówki

Gdy światowe media ogłosiły zaręczyny księcia Williama, jego wybranką zainteresował się cały świat. Ukochana nie tylko szybko wzbudziła uznanie i sympatię, ale stała się też inspiracją dla współczesnych kobiet. Kate Middleton to nowa ambasadorka mody, ale i wzór matki oraz żony, który chcą naśladować nie tylko Brytyjki. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA moda i uroda moda Kate Middleton Kate i William Kate i William w Polsce

"Transatlantyk" dla tłumacza Miłosza, Gombrowicza i Mrożka

Lajos Palfalvi - tłumacz, historyk literatury i krytyk został uhonorowany nagrodą „Transatlantyk” na Światowym Kongresie Tłumaczy Literatury Polskiej. Węgier ma na swoim koncie kilkadziesiąt przekładów dzieł najważniejszych polskich pisarz, w tym Czesława Miłosza, Sławomira Mrożka, Leszka Kołakowskiego, Witolda Gombrowicza i Olgi Tokarczuk. Relacja z Kongresu Tłumaczy w audycji Kultura Nie Całkiem Osobista.
Zobacz więcej na temat:  moda moda i uroda literatura języki obce tłumacz

Odświeżamy szafę. Modowe wpadki tego lata

Temperatura wzrosła, garderoba stopniała. Wiosną i latem pokazujemy więcej, ale modowych wpadek nadal możemy zaliczyć sporo. - Szczególnie rażący jest nieodpowiedni rozmiar ubrań. Gdy robi się ciepło, chcemy się ochłodzić. Zamiast czegoś zwiewnego wybieramy zbyt ciasne szorty i bluzki - tłumaczy stylistka Karolina Wieczorek z szafagra.pl. A jakie wybierać materiały?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka moda STYL ŻYCIA Marta Hoppe lato moda i uroda kobieta