Polskie Radio
Section05
moda i uroda

Kolorowe rajstopy znowu w modzie. Jak dopasować je do stylizacji?

Powraca moda na kolorowe rajstopy. Wraz z nadejściem wiosny kobiety coraz chętniej sięgają po ten wyróżniający się element garderoby, który przypomina stylizacje sprzed kilku dekad. Eksperci z kolei przypominają o kilku zasadach, aby kolorowe rajstopy idealnie dopasowały się do reszty ubioru.
Zobacz więcej na temat:  Trójka moda moda i uroda ubrania rajstopy kolorowe rajstopy Radosław Nałęcz Aleksandra Dobieszewska

Joanna Bojańczyk o Annie Wintour: potrafiła przeczuć zmianę w modzie i ją wykorzystać

- Anna Wintour poniekąd była diaboliczna, jeśli zważymy wszystkie cechy jej charakteru. Należy jednak dodać, że była despotyczna, nie znosiła sprzeciwu, była niesłychanie ambitna i konsekwentnie realizowała swoje zamierzenia. Dręczyła swoje asystentki, ale stworzyła wielkie i ważne pismo - mówiła w Dwójce Joanna Bojańczyk, dziennikarka i publicystka.
Zobacz więcej na temat:  moda i uroda vogue Paweł Siwek biografia Joanna Bojańczyk Dwójka Anna Wintour Meryl Streep

Między dobrym smakiem i kiczem. O cienkiej granicy w świecie mody

Na pokazach współczesnej mody trafia się kicz. To właśnie moda jest najbardziej narażona na zblamowanie i to właśnie w modzie istnieje ta bardzo wąska granica między tym co smaczne, a tym czego nie da się przełknąć. Jednocześnie swoją drugą młodość przeżywają elementy ubioru z poprzednich dekad, co dodatkowo utrudnia uniknięcia kiczu w swoim ubiorze.
Zobacz więcej na temat:  Trójka moda i uroda moda Radosław Nałęcz Piotr Firan

Kanon urody to odpowiedź na potrzeby czasów

- Kanon urody jest przepisem na wizerunek, który obowiązuje w danym momencie. Odpowiada na potrzeby danych czasów, a także pozwala wpisać się w to, czego się oczekuje od osób w określonej sytuacji, z określonej grupy społecznej, w czasie wykonywania określonych czynności - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka L. Janas, historyczka i dziennikarka mody.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska moda moda i uroda kobieta wizerunek

Łososiowa szminka Audrey Hepburn. Tajemnica "Śniadania u Tiffany'ego"

Światy mody i filmu łączą się i przenikają. Niektóre filmowe kreacje przechodzą do historii, wystawiane są w muzeach, inne pozostają tajemnicą. Gadżetem, którego sekret wydaje się poznany, jest szminka Audrey Hepburn ze "Śniadania u Tiffany'ego", choć niektórzy wciąż mają wątpliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Michał Piwowarek Adrianna Janiszewska moda Audrey Hepburn moda i uroda STYL ŻYCIA

Światowy popyt na dobra luksusowe odporny na wahania koniunktury. Zobacz raport banku UBS

Mimo napięć geopolitycznych, presji inflacyjnej, COVID-19 światowi konsumenci dóbr luksusowych zasadniczo nie zmieniają swoich nawyków zakupowych - wynika z raportu biura analiz szwajcarskiego banku UBS. Według nich obecnie ryzyko zmniejszenia popytu na dobra luksusowe jest mniejsze niż dotychczas przewidywano.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA moda i uroda COVID-19 zegarek USA Unia Europejska Ukraina Rosja konsumeryzacja konsument