Stwórz grę na Slavic Game Jam

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:58
- Slavic Game Jam to najważniejsze wydarzenie tego typu w naszej części Europy - mówi Kacper Domański, organizator imprezy. Co je wyróżnia?
Audio
  • Czym jest Slavic Game Jam? (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Slavic Game Jam
Slavic Game Jam Foto: mat.pras./Czwórka

- Slavic Game Jam to jedyny game jam w Polsce, który jest anglojęzyczny. Zapraszamy gości z zagranicy, zapraszamy prelegentów zagranicznych, wykonawców, którzy zagrają na imprezie dzień wcześniej - wymienia gość Kamila Jasieńskiego. - To impreza o międzynarodowym zasięgu - dodaje.

Slavic Game Jam to rodzaj hakatonu, "weekendowe siedzenie i kodzenie", jak mówi Czwórkowy gość, ale zorientowane tylko na tworzenie gier. - U nas od dwóch lat nie ma konkurencji, współzawodnictwa, konkursu, nagród czy głosowań - mówi. - Zrezygnowaliśmy z takiej formy po trzeciej odsłonie imprezy, w tym roku odbędzie się 5. odsłona, drugi raz w nowej formule - dodaje. 

Podczas Slavic Game Jam ludzie dobierają się w zespoły, każdy zespół ma temat do realizacji. Powstaje dużo gier, ale przede wszystkim na SGJ każdy może się czegoś nauczyć. 

Dla kogo jest ta impreza? Z jakich części się składa? Czy powstałe gry można gdzieś przetestować? O tym m.in. w rozmowie z "Pierwsze słyszę". 

Czwórka objęła wydarzenie swoim patronatem. Slavic Game Jam odbędzie się w dniach 18-21 lipca w Warszawie. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kacper Domański (Slavic Game Jam 2019)

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 8.25

pj/kd

Czytaj także

Halfway Festival. "Tu dźwięki pochodzą z wnętrza""

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 15:20
Od 8 lat Halfway Festival konsekwentnie podąża tą samą ścieżką "wytyczoną w połowie drogi". Co w programie tegorocznej odsłony?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta "clean eating" podbija Stany, ale nie jest nowością

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 10:54
Na dietę "clean eating" decyduje się coraz więcej Amerykanów, są wśród nich aktorzy i celebryci. Lekarze też mówią, że to dobry wybór. 
rozwiń zwiń