Polskie Radio
Section05
programista

Filozofia Game Thinking. Czego mogą nas nauczyć projektanci gier?

Gry już są wszędzie i będzie ich coraz więcej, ponieważ rynek gier ciągle się rozwija. Dzisiejsi rodzice w wielu przypadkach sami wychowali się na grach i coraz częściej grają ze swoimi dziećmi. Warto zaznaczyć na wstępie, że gry to nie tylko rozrywka, ale też nauka nowych rzeczy, narzędzie do przekazywania wartości i rozwijania naszej kreatywności. Książka "Game Thinking w Praktyce" prowadzi czytelników przez wszystkie etapy tworzenia gry i sprawia, że stworzenie własnej staje się możliwe.
Zobacz więcej na temat:  gaming gry komputerowe Strefa Rodzica radio dla dzieci

Rekordowe zadłużenie w branży IT. Kto jest w najtrudniejszej sytuacji?

Firmy informatyczne powinny oddać bankom 148 mln zł, blisko 18 mln zł innym firmom z branży IT, 14 mln zł podmiotom handlowym, a 11 mln zł - wynajmującym lokale - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Rekordzistą pod względem zadłużenia w branży IT jest firma z województwa dolnośląskiego, która ma do spłacenia 30 zobowiązań na 4,3 mln zł - są to głównie długi wobec banku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA branża it długi banki firma

Program Poland Business Harbour rozszerzony

Rząd rozszerzył program Poland Business Harbour ułatwiający rozpoczęcie pracy lub działalności w Polsce dla zagranicznych specjalistów z branży IT i spółek technologicznych. Poza Białorusinami od dziś będą mogli skorzystać z niego także obywatele pozostałych państw z Partnerstwa Wschodniego (Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan) oraz Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych kancelaria premiera Białoruś Partnerstwo Wschodnie

Karolina Wasielewska: bohaterki "Cyfrodziewczyn" pojawiły się pod koniec lat 50.

- W latach 50. produkcja komputerów weszła w taką fazę, że one rzeczywiście działały. Od tego momentu było wiadomo, że potrzebna jest grupa ludzi którzy będą go programować i będą wiedzieć też, jak to zrobić. Wtedy w tej grupie pojawiła się pierwsza kobieta - mówiła w Dwójce autorka książki "Cyfrodziewczyny" o pionierkach polskiej informatyki.
Zobacz więcej na temat:  książki Dwójka Bartosz Panek informatyka KSIĄŻKA

Hackathon+ na Stadionie Narodowym. Stworzą aplikacje dla niepełnosprawnych

Ok. 115 programistów podzielonych na 22 zespoły będzie w sobotę rywalizować w maratonie programowania na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas wydarzenia o nazwie Hackathon+ jego uczestnicy w ciągu 24 godzin stworzą aplikacje, serwisy internetowe lub ich prototypy przydatne dla osób niepełnosprawnych i starszych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA programowanie aplikacje mobilne aplikacje niepełnosprawni nowe technologie