Festiwal Komiksów w wersji cyber - na czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:40
31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbędzie się w wersji cyfrowej. - Ta edycja to prawie 25 godzin znakomitych rozmów, wywiadów, pokazów sztuki komiksowej czy wypowiedzi związanych z grami komputerowymi - zapowiada Piotr Kasiński, współorganizator imprezy. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: durantelallerar/Shutterstock.com

komis marvel 1200.jpg
Uniwersum X-Men. Tożsamość zbudowana na inności

- I my w tym roku trafiliśmy do sieci. Jest to dla nas duże wyzwanie. Ostatnie przygotowania wciąż trwają. Nagrywaliśmy cały festiwal przed jego emisją, by był gotowy na  14 i 15 listopada - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Może dzięki temu, że jest ten festiwal trochę inny, to udało nam się dotrzeć i zaprosić na festiwal bardzo fajnych gości - dodaje. 


Posłuchaj
08:47 czwórka pierwsze słyszę 10.11.2020 komiks.mp3 Na 31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier zaprasza Piotr Kasiński, współorganizator imprezy (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

W programie festiwalu nie brakuje prelekcji, paneli dyskusyjnych, spotkań. Część z nich jest już nagrana, część będzie spotkaniami online. Organizatorzy nie kryją, że jest to duże technologiczne wyzwanie. 

MFKiG 2020 Cyber Edition/St Contur

W tym roku na fanów komiksu i gier czeka mnóstwo atrakcyjnych tematów. 

Posłuchaj też:


Eastern1200.jpg
"Eastern". Western na Dzikim Wschodzie

Połączenie sił

W tym roku organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier podjęli współpracę z twórcami kultowej już gry "Cyberpunk 2077". - Tego będzie u nas dużo. Przygotowaliśmy 3 fajne spotkania - mówi gość Czwórki. - Będzie spotkanie z Adamem Badowskim z CD Project, z naszym gościem będzie Mike Pondsmith, twórca "Cyberpunka 2077", będzie też panel poświęcony komiksom tworzonym wokół gry i spotkanie z Cullenem Bunnem i Bartoszem Sztyborem. 

Na imprezie nie zabraknie też innych znamienitych gości. Będzie Tomasz Bagiński, Grzegorz Rosiński, który na festiwalu jest obecy osobiście od 1996 roku, będzie Zbigniew Kasprzak. 

Organizatorzy nie przegapili też trzech tegorocznych jubileuszy: 10 lat istnienia undergroundowego wydawnictwa Aty, 20 lat Kultury Gniewu i 30 lat wydawnictwa Egmont. - Te trzy spotkania będą podróżą w przeszłość, ale i w przyszłość - wyjaśnia gość Czwórki. 

Strefa targowa festiwalu też została przeniesiona do sieci. Każdy kto podczas trwania imprezy zrobi komiksowe zakupy otrzyma dodatkowo antologię komiksu pandemii. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Piotr Kasiński (współorganizator Festiwalu Komiksu w Łodzi)

Data emisji: 10.11.2020

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przygody pewnego japońskiego urzędnika biurowego". Hiszpan i komiks w duchu anime

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 12:40
Nikomu niewadzący japoński pracownik biurowy wychodzi z pracy i nawet w najśmielszych snach nie przeczuwa, jak szalona i absurdalna odyseja go czeka, zanim dotrze do domu.
rozwiń zwiń