X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:39
Niedługo zakończy się crowdfundingowa akcja, w ramach której autor komiksu o przygodach Mścibora i jego towarzyszki Martysi zbiera fundusze na stworzenie komiksowej opowieści o słowiańskim superbohaterze. Do osiągnięcia kwoty potrzebne jest wsparcie fundatorów.
Audio
  • Andrzej Włudecki o komiksie, który wraca do najlepszych polskich tradycji gatunku (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Andrzej Włudecki z Fabryki Komiksów
Andrzej Włudecki z Fabryki KomiksówFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

- Komiks to ukłon w kierunku naszej historii, ale z przymrużeniem oka. To opowieść fantastyczna nawiązująca do tradycji polskiego komiksu. Jego autor, Jan Skarżyński ewidentnie inspirował się przygodami Kajko i Kokosza, legendą o smoku wawelskim czy kamiennym pielgrzymie - opowiadał Andrzej Włudecki z Fabryki Komiksów. 

Do tej pory artysta tworzył wyłącznie czarno-białe komiksy. Tym razem będzie to nieco inna forma. Okładka komiksu to projekt wykonany techniką olej na płótnie. - Być może mało kto o tym wie, ale Jan Skarżyński jest artystą specjalizującym się w technice olej na płótnie. Komiksy to jego druga pasja. Takie wykonanie będzie bardziej pracochłonne, ale jednocześnie znacznie efektowniejsze - przekonywał.

Kiedy komiks będzie dostępny na sklepowych półkach? Jak można wziąć udział w zbiórce, kto i w jaki sposób może wylicytować okładkę "Mścibora potężnego"? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Andrzej Włudecki z Fabryki Komiksów. 

Data emisji: 14.08.2018

Godzina emisji: 8.05

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pablo". O życiu Picassa w komiksie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 12:30
- Komiks zaczął się ukazywać po raz pierwszy sześć lat temu we Francji. Opowiada o pierwszych dziesięciu latach Picassa wśród paryskiej bohemy artystycznej - opowiadał wydawca projektu Paweł "Timof" Timofiejuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cały świat komiksu przyjedzie do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:20
Historia festiwalu Komiksowa Warszawa rozpoczęła się w 2010 roku. Dziś jest jednym z największych festiwali komiksu w Europie Środkowej. Paweł Timofiejuk zdradza, kto tym razem zagości w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Kowalczuk: szlam to esencja popkultury

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:34
- Szlam to termin bardzo pojemny, trafnie opisujący to, co mnie najbardziej kręci w popkulturze - mówi Łukasz Kowalczuk, twórca komiksów.
rozwiń zwiń