"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:39
Niedługo zakończy się crowdfundingowa akcja, w ramach której autor komiksu o przygodach Mścibora i jego towarzyszki Martysi zbiera fundusze na stworzenie komiksowej opowieści o słowiańskim superbohaterze. Do osiągnięcia kwoty potrzebne jest wsparcie fundatorów.
Audio
  • Andrzej Włudecki o komiksie, który wraca do najlepszych polskich tradycji gatunku (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Andrzej Włudecki z Fabryki Komiksów
Andrzej Włudecki z Fabryki KomiksówFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

- Komiks to ukłon w kierunku naszej historii, ale z przymrużeniem oka. To opowieść fantastyczna nawiązująca do tradycji polskiego komiksu. Jego autor, Jan Skarżyński ewidentnie inspirował się przygodami Kajko i Kokosza, legendą o smoku wawelskim czy kamiennym pielgrzymie - opowiadał Andrzej Włudecki z Fabryki Komiksów. 

Do tej pory artysta tworzył wyłącznie czarno-białe komiksy. Tym razem będzie to nieco inna forma. Okładka komiksu to projekt wykonany techniką olej na płótnie. - Być może mało kto o tym wie, ale Jan Skarżyński jest artystą specjalizującym się w technice olej na płótnie. Komiksy to jego druga pasja. Takie wykonanie będzie bardziej pracochłonne, ale jednocześnie znacznie efektowniejsze - przekonywał.

Kiedy komiks będzie dostępny na sklepowych półkach? Jak można wziąć udział w zbiórce, kto i w jaki sposób może wylicytować okładkę "Mścibora potężnego"? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Andrzej Włudecki z Fabryki Komiksów. 

Data emisji: 14.08.2018

Godzina emisji: 8.05

ac/pj

Czytaj także

"Pablo". O życiu Picassa w komiksie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 12:30
- Komiks zaczął się ukazywać po raz pierwszy sześć lat temu we Francji. Opowiada o pierwszych dziesięciu latach Picassa wśród paryskiej bohemy artystycznej - opowiadał wydawca projektu Paweł "Timof" Timofiejuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cały świat komiksu przyjedzie do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:20
Historia festiwalu Komiksowa Warszawa rozpoczęła się w 2010 roku. Dziś jest jednym z największych festiwali komiksu w Europie Środkowej. Paweł Timofiejuk zdradza, kto tym razem zagości w Warszawie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Kowalczuk: szlam to esencja popkultury

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:34
- Szlam to termin bardzo pojemny, trafnie opisujący to, co mnie najbardziej kręci w popkulturze - mówi Łukasz Kowalczuk, twórca komiksów.
rozwiń zwiń