Ostróda Reggae Festival. Wystartowało święto muzyki reggae

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 17:00
- Muzyka reggae w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija - podkreślał szef i pomysłodawca festiwalu Piotr "Piter" Kolaj. Podczas tegorocznej odsłony odbędzie się także tradycyjnie konkurs Czwórka Reggae Contest. Wydarzenia odbywają się pod naszym patronatem.
Ostróda Reggae Festival 2019
Ostróda Reggae Festival 2019Foto: Tomasz Misztal/mat. pras.

Syn Boba Marleya, Julian Marley, ze swoją grupą The Uprising czy jamajski weteran roots reggae Max Romeo, występujący w Ostródzie z córką Xanną - to gwiazdy tegorocznego festiwalu. Pojawi się także Lila Ike z Karaibów, a sensacyjnie zapowiada się symbioza wibracji Kuby i Jamajki - zespół Havana Meets Kingston. Wśród polskich artystów pojawią się m.in. Damian Syjonfam, a także znany z naszej anteny Vito Bambino. Nie zabraknie stałych gwiazd w postaci Vavamuffin czy grupy Tabu, zagra też zespół Jamaram z wokalistą Jahcoustix.

To już 21., a właściwie 22. - włączając odsłonę online w czasie pandemii - Ostróda Reggae Festival. Impreza rozpoczęła się 7 lipca i potrwa cztery dni. - Będzie dużo doskonałej muzyki, ale pierwszego dnia przewidujemy "warm up", czyli rozgrzewkę. Początek festiwalu tradycyjnie już jest "rozbiegowy", czynna będzie jedna scena, w Amfiteatrze, na której wystąpi pięć znakomitych polskich zespołów. Swoje 25. urodziny będzie obchodził Maleo Reggae Rockers, ale świętowanie aż 40-lecia działalności zapowiada z kolei Bakshish - wyliczał szef i pomysłodawca festiwalu Piotr "Piter" Kolaj. 

Ostróda Reggae Festival odbywa się pod patronatem Czwórki <<<

Ważnym wydarzeniem podczas festiwalu będzie Czwórka Reggae Contest. Trzy zwycięskie zespoły, które usłyszymy na tegorocznej scenie w Ostródzie, to The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda. Nagrodą jest m.in. koncert na scenie Czwórki i przyszłorocznym Otróda Reggae Festival. 

Posłuchaj
10:50 czwórka ostróda kolaj 2022_07_07-08-15-46.mp3 O tegorocznej odsłonie Ostróda Reggae Festival opowiada Piotr Kolaj (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Czwórka dołączyła do Ostródy w 2013 roku i wówczas inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod naszym patronatem. Zwycięska w tym czasie grupa Big Up! zagrała koncert w naszym studiu, a rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu jest grupa Yelram. - Ta współpraca od wielu lat układa się znakomicie. W tym roku w konkursie znajdzie się silna reprezentacja z Białegostoku, grupy The Rebels, Blue Mahoe. Zespół Raggabarabanda to pogranicze nieco ostrzejszego grania. Wszystkie trzy grupy prezentują bardzo wysoki poziom - podkreślał szef festiwalu. 

Ostróda Reggae Festical - nie tylko muzyka

Jak zapowiadał gość Czwórki, w czasie festiwalu dużo będzie się działo - i będą to nie tylko wydarzenie muzyczne. - Będą to także działania edukacyjne, m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, polskie premiery filmów muzycznych - zapowiadał Piotr Kolaj. Podczas lipcowego festiwalu obchodzony będzie także ważny jamajski jubileusz. - W ramach oficjalnych polskich obchodów 60-lecia uzyskania przez ten kraj niepodległości ORF gościć będzie reprezentację jamajskiego korpusu dyplomatycznego - podkreślał Piotr Kolaj.

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy klasycznych brzmień. - Na "Żółtej scenie" odbędzie się tzw. koncert, podczas którego usłyszymy "pojedynek DJ-ski" przy użyciu kaset magnetofonowych - zapowiadał gość Czwórki. - W tej chwili scena jamajska w Polsce rośnie, przeżywamy prawdziwy renesans, a ludzi, którzy chcą spędzać czas przy takiej muzyce, jest coraz więcej - podkreślał Piotr Kolaj.

Źr. Positive Music Promotion/spot reklamowy ORF 2022

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: ​Piotr "Piter" Kolaj (szef ORF)

Data emisji: 07.07.2022

Godzina emisji: 08.15

kd


Czytaj także

Czwórka na Ostróda Reggae Festival! Sprawdź, co się działo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 14:23
W tym roku reggae znów zabrzmiało w Czerwonych Koszarach. Podczas Ostróda Reggae Festival nie zabrakło Czwórki.
rozwiń zwiń