Czeluść Festiwal powraca, a w nim "niesamowite muzyczne światy"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 09:43
Na trzech scenach wystąpi ponad 40 wykonawców, a wśród nich m.in. Peja, Żabson, Smolasty, Oliwka Brazil oraz znani słuchaczom Czwórki Jan "Kosa" Kosiński i Filip "Jutrø" Fabiański.
Czeluść, czyli Kosa i Jutrofot. Kamil JasieńskiCzwórka
Czeluść, czyli Kosa i Jutro/fot. Kamil Jasieński/CzwórkaFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Wielkimi krokami zbliża się Czeluść SneakerStudio Festiwal - coroczne, miejskie wydarzenie muzyczne odbywające się w Krakowie - oczywiście pod patronatem Czwórki. CSSF2022 to miejsce dla artystów nietuzinkowych, odważnie łączące tych najpopularniejszych z tymi bardziej niszowymi.

W tym roku na festiwalu pojawi się nowa, trzecia scena, poświęcona muzyce techno. - Ogólnie muzyce klubowej - podkreślał Kosa. - Usłyszymy tam także m.in. pozostałe odmiany muzyki "cztery na cztery", house, to będzie sporo gatunków. Zdecydowaliśmy się na to, bo sami lubimy taką muzykę i chcemy chodzić na takie koncerty. Chcieliśmy też poszerzyć horyzonty festiwalu - podkreślał. - Nazywając tą scenę nie wiedzieliśmy jeszcze, gdzie będzie się znajdować. Dziś prawdopodobnie nazwalibyśmy ją po prostu "studiem", bo w takiej właśnie przestrzeni - w studiu fotograficznym - ona powstanie - tłumaczył Jutrø.

Piąta odsłona festiwalu odbędzie się w przestrzeni Hype Park w Krakowie 22 i 23 lipca 2022 roku. Na tegoroczny line up składać się będą występy znanych artystów z Polski oraz ciężkie i mroczne sety producentów, których od pięciu lat swoimi składankami promuje kolektyw Czeluść.

Posłuchaj
09:56 czeluść festiwal 2022_07_21-08-14-53.mp3 O Czeluść SneakerStudio Fetiwal opowiadają Kosa i Jutrø (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Pierwszego dnia na rapowej scenie wystąpią: Oliwka Brazil, Kosa i Peja. - To rzeczywiście szokujący układ lineupowy, zderzą się ze sobą niesamowite trzy światy - potwierdzili organizatorzy w Czwórce. Wystąpi także ponownie Żabson, ale i Dziarma, czy Smolasty. - Którzy nigdy u nas nie byli - zaznaczali goście Czwórki. Na scenie Czeluści pojawią się m.in. Ythe, Kamska czy Pholo. - Jest sporo nowych artystów, którzy nie byli na naszych składankach, ale przylecą do nas z przeróżnych krajów - podkreślali organizatorzy. 

ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na festiwalu Czeluść <<<

Czeluść, jako artyści gościli też na scenach takich festiwali jak Open’er, Audioriver czy Up To Date. Zorganizowali ponad 300 imprez klubowych w najsłynniejszych lokalach Polski: Zet Pe Te, Sfinks 700, Szpitalna 1, Prozak 2.0, Projekt LAB, Jasna 1, Iskra, Das Lokal czy Niebo. Kolektyw można usłyszeć cyklicznie w środowej audycji "Noc Rezydentów".

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Goście: Jan "Kosa" Kosiński i Filip "Jutrø" Fabiański (Czeluść)

Data emisji: 21.07.2022

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

DJ Bert: branża muzyczna wspiera Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 13:57
- Dochody z koncertów przeznaczane są w całości na pomoc dla uchodźców z Ukrainy, a z drugiej strony - mamy całą listę artystów, którzy odwołują występy w Rosji. W branży muzycznej dzieje się bardzo wiele, by wesprzeć Ukrainę - mówił Norbert "Bert" Borzym.
rozwiń zwiń