Sneaker Majsster: trendy są OK., ale także kupuję to, co mi się podoba

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 16:20
Prawdziwi kolekcjonerzy butów sportowych nie boją się ich cen ani zbyt małej szafy. Potrafią sporo zapłacić za unikatowy model i rozpoznać każdą z posiadanych par. 
Maciej Massalski - Sneaker Majsster
Maciej Massalski - Sneaker MajssterFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Maciej Massalski znany jako Sneaker Majsster jest właścicielem imponującej kolekcji sneakersów. Niektóre z nich to prawdziwe okazy. Sneakerhead to kolekcjoner butów, ale nie taki zwykły. Nie biega po sklepach w poszukiwaniu najmodniejszych modeli, tylko poluje na limitowane edycje, wznowienia dawno nieprodukowanych linii i customowe okazy. Kupuje, żeby zarobić, bo wie, że ta inwestycja mu się opłaci.


"Polowanie" na limitowaną serię

Taką osobą jest Maciek, który zdradza, co sprawia, że sneakersy są w cenie. - Buty z limitowanej kolekcji mogą kosztować nawet trzy razy więcej niż wynosiła ich cena wyjściowa. Są też tacy, którzy są skłonni zapłacić nawet więcej - tłumaczy rozmówca Kamila Jasieńskiego. Sneaker Majsster uczynił z tego formę działalności. - Zostawiam sobie w kolekcji buty, które mi się podobają, natomiast są też takie, które kupuję i odsprzedaję - zdradza.

Kiedy w 2016 roku raper Kanye West nawiązał współpracę z producentem kultowych sneakersów, cena zaprojektowanego przez niego modelu na aukcjach osiągała nawet 500 proc. pierwotnej wartości. W jego ślady poszedł Travis Scott. Raper w tym roku wypuścił własną kolekcję butów. Ci, którzy je kupili, po sześciu miesiącach mogli sprzedać w sieci nawet za 8 tysięcy złotych.


Źr. Youtube/NAJLEPSZE JORDANY NA WIOSNĘ? Jordan 1 High "Lucky Green"


Nie tylko trendy

Na rynku każdego roku pojawiają się nowe modele, a trendy zmieniają się coraz szybciej. - Kiedyś to były cykle pięcioletnie, pierwsze były "biegówki", buty do koszykówki, potem w latach 2000 pojawiły się buty skaterskie - mówi gość Czwórki. - Obecnie moda zmienia się co roku, co pół roku. Ja jestem jednak zdania, że kupuje się to co się podoba i nie patrzy się na trendy. W mojej kolekcji mam naprawdę różne buty, każde są inne i mogę nosić je do różnego rodzaju ubrań.


Posłuchaj
20:22 Czwórka/Pierwsze Słyszę sneakersy 05.05.2023.mp3 Maciej Massalski o kolekcjonowaniu sneakersów (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Maciej Massalski (Sneaker Majsster)

Data emisji: 05.05.2023

Godzina emisji: 08.15

aw/kul

Czytaj także

Paper toys - moda na "miejski papier"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:10
Kiedyś "Mały Modelarz", a dziś furorę robią paper toys. Zabawki z papieru, czyli nowe miejskie hobby. Kreatywne, ogólnodostępne i bardzo zaraźliwe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janek Leśniak podpowiada Polakom, jak... szyć

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:00
- Jestem nie tylko projektantem mody, ale też człowiekiem, który chciałby nauczyć Polaków, jak szyć, żeby upięknić sobie życie - mówi Janek Leśniak. 
rozwiń zwiń