GrubSon i Jarecki - koncert w finale "Od Ujścia do Źródła"!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 13:17
Tego lata radiowa Czwórka, z okazji Roku Wisły, zaprosiła słuchaczy na cykl plenerowych audycji i koncertów pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". W finale audycji - występ GrubSona i Jareckiego.
Grubson podczas koncertu w studiu Czwórki
Grubson podczas koncertu w studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Akcja rozpoczęła się w Gdańsku w Klubie Moloteka. Kolejne były w Cudzie nad Wisłą w Warszawie i Forum Przestrzenie w Krakowie. 1 października dziennikarze stacji przeniosą się z nadwiślańskich bulwarów do Studia Czwórki, by kontynuować rozmowy z gośćmi na temat "Królowej polskich rzek".


koncert LUC Rebel Babel Ensemle 663.jpg
Rok Rzeki Wisły. Koncert L.U.C. and Rebel Babel Ensamble

W niedzielę 1 października od godz. 18.00 gośćmi Kuby Marcinowicza podczas specjalnej audycji "Od Ujścia do Źródła" będą: Robert Jankowski ze Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły, Kamil Walicki - szalony wędkarz zakochany w wiślanej wodzie, Paweł Kozarzewski, który wykonał sesję zdjęć Wisły lecąc na motolotni, a także Maciej Margas - autor zdjęć Warszawy i Wisły na Mazowszu z powietrza, finalista Plebiscytu Nieprzeciętny 2017 w radiowej Czwórce. Dodatkowo w materiałach reporterskich dziennikarze Czwórki przedstawią "Grubą Kaśkę" od środka, opowiedzą jak Wisła prezentowana jest w filmach i piosenkach, a także porozmawiają z Markiem Kamińskim - autorem projektu "Ekspedycja Wisła" oraz dr Jadwigą Klim, koordynatorką projektu Muzea Szlaku Wisły.


pablopavo ludziki 1200.JPG
Rok Rzeki Wisły. Tak bawiliśmy się w Warszawie

O godz. 20.00 koncert GrubSona i Jareckiego. GrubSon (Tomasz Iwanca) zaczynał swoją muzyczną karierę w grupach Po 3-na różnica, Wolność słowa, Bezkres, Wspólny Mianownik Soundsystem i Siła-Z-Pokoju. W 2008 roku Grubson związał się z wytwórnią MaxFloRec, z którą rok później wydał debiutancką płytę "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Kolejne wydawnictwa to dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka" (2011) oraz "Gruby Brzuch" (2012). Zostały one nagrane przy współpracy z duetem DJ-em BRK i Jareckim. Od maja 2013 r. wykonawca koncertuje z zespołem na żywo, którego stały skład tworzą: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna) – zastąpiony przez Jakuba Mitoraja, Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja). W 2015 roku artysta wydał czwarty album zatytułowany „Holizm”, a obecnie pracuje nad piątą długogrającą płytą, której premiera planowana jest na wrzesień 2017 r.


od ujścia do źródła kraków czwórka 1200x660.jpg
Rok Rzeki Wisły. Vavamuffin zagrali w Krakowie

Na zakończenie wieczoru, po godz. 21.00 słuchacze Czwórki będą mieli okazję usłyszeć specjalnie przygotowany set DJ’a Janka Kruczkowskiego, znanego z takich audycji jak "Absolutnie niepoważni", "Letnia Zmiana", czy wchodzącego do jesiennej ramówki od 5 października programu "Muzyczne Nowości Czwórki".

***

"Od Ujścia do Źródła" to cykl audycji i koncertów radiowej Czwórki organizowany z okazji Roku Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru "Królowej Polskich Rzek" oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" stacja odwiedziła: Gdańsk (9.06. – Moloteka)Warszawę (7.07. – Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. – Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA).

mat. pras./kd/kul

Czytaj także

Lil Peep kontra "nowy 2Pac" - kogo warto posłuchać?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:01
Oto najciekawsze koncerty hip-hopowe tej jesieni według Czwórki: prawdziwy gangster, bożyszcze nastolatek, najsłynniejszy sad boy i wiele innych zaskakujących postaci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

RAUtorska RAUdycja RAUdiowa w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 12:36
Do zespołu Czwórki dołącza RAU, muzyk znany z nietuzinkowych produkcji na pograniczu elektroniki i hip-hop’u. Od 4 października będzie można słuchać jego autorskiej "RAUdycji", czyli "wszystkiego, co chcielibyście usłyszeć od RAU, a boicie się zapytać".
rozwiń zwiń