"Od Ujścia do Źródła". Rok Wisły w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 11:40
- Najbardziej kocham Wisłę, która płynie poza miastem. Jako wędkarz godzę się z tym, że ta miłość bywa trudna, ale nie wyobrażam sobie innego obiektu westchnień - opowiada Kamil Walicki - jeden z gości finałowej odsłony cyklu plenerowych audycji i koncertów pod hasłem "Od Ujścia do Źródła".
Audio
  • Rok Wisły - "Gruba Kaśka", wędkarze i motolotniarze (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
  • O fotografowaniu Wisły, obchodach jej święta i filmach z Królową Polskich Rzek w roli głównej (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
Wielki finał akcji Od Ujścia do Źródła - na scenie GrubSon i ekipa oraz słuchacze Czwórki
Wielki finał akcji "Od Ujścia do Źródła" - na scenie GrubSon i ekipa oraz słuchacze CzwórkiFoto: Adrian Zając

Akcja rozpoczęła się w Gdańsku w Klubie Moloteka. Kolejne były w Cudzie nad Wisłą w Warszawie i Forum Przestrzenie w Krakowie. 1 października dziennikarze stacji przenieśli się z nadwiślańskich bulwarów do Studia Czwórki, by kontynuować rozmowy z gośćmi na temat "Królowej polskich rzek".

Gośćmi Kuby Marcinowicza byli: Robert Jankowski ze Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły, Kamil Walicki - szalony wędkarz zakochany w wiślanej wodzie, Paweł Kozarzewski, który wykonał sesję zdjęć Wisły lecąc na motolotni, a także Maciej Margas - autor zdjęć Warszawy i Wisły na Mazowszu z powietrza, finalista Plebiscytu Nieprzeciętny 2017 w radiowej Czwórce.

W audycji przedstawiliśmy również sylwetkę "Grubej Kaśki" od środka, sprawdziliśmy, jak Wisła prezentowana jest w filmach i piosenkach i rozmawialiśmy z Markiem Kamińskim - autorem projektu "Ekspedycja Wisła" oraz dr Jadwigą Klim, koordynatorką projektu Muzea Szlaku Wisły.


pablopavo ludziki 1200.JPG
Rok Rzeki Wisły. Tak bawiliśmy się w Warszawie

Muzycznymi gwiazdami finału akcji "Od Ujścia do Źródła" byli GrubSon, Jarecki i SANEPID. Ekipa wystąpiła "z przytupem" i pozytywną energią - posłuchaj koncertu >>>

***

"Od Ujścia do Źródła" to cykl audycji i koncertów radiowej Czwórki organizowany z okazji Roku Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru "Królowej Polskich Rzek" oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" stacja odwiedziła: Gdańsk (9.06. – Moloteka)Warszawę (7.07. – Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. – Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA).

mat. pras./kd/kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lil Peep kontra "nowy 2Pac" - kogo warto posłuchać?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:01
Oto najciekawsze koncerty hip-hopowe tej jesieni według Czwórki: prawdziwy gangster, bożyszcze nastolatek, najsłynniejszy sad boy i wiele innych zaskakujących postaci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RAUtorska RAUdycja RAUdiowa w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 12:36
Do zespołu Czwórki dołącza RAU, muzyk znany z nietuzinkowych produkcji na pograniczu elektroniki i hip-hop’u. Od 4 października będzie można słuchać jego autorskiej "RAUdycji", czyli "wszystkiego, co chcielibyście usłyszeć od RAU, a boicie się zapytać".
rozwiń zwiń