Przepłynąć Mazowsze kajakiem? To już możliwe

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 12:47
Piotr Borowy i Piotr Sekunda postanowili wyjść naprzeciw niesłabnącemu zainteresowaniu kajakarstwem wśród osób mieszkających w Warszawie. - Zbadaliśmy szlaki rzeczne na Mazowszu, żeby każdy, kto chce spędzić trochę czasu aktywnie na wodzie, nie był skazany na wyjazd ma Mazury - powiedzieli w Czwórce.
Audio
  • Piotr Borowy i Piotr Sekunda odkryli na Mazowszu doskonałe trasy do spływów kajakowych (Czwórka/Na cztery ręce)
Spływy kajakowe po Bugu, Rządzy, Narwi czy na Jeziorze Zegrzyńskim to doskonała forma aktywnego spędzania czasu
Spływy kajakowe po Bugu, Rządzy, Narwi czy na Jeziorze Zegrzyńskim to doskonała forma aktywnego spędzania czasuFoto: Glow Images

Okazuje się, że nie trzeba już spędzić kilku godzin w drodze, żeby móc oddać się szaleństwu i połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wysiłek fizyczny i podziwianie wspaniałej przyrody z perspektywy kajaka. - Z centrum Warszawy do naszej bazy w Radzyminie można dojechać w ok. 25-30 minut, a potem my już zabieramy chętnych i udajemy się nad Narew, Rządzę albo Bug - opowiadał w "Na cztery ręce" Sekunda.
PRZECZYTAJ: Kajakiem z prądem Leny

Wytyczanie szlaków zajęło gościom Czwórki kilka miesięcy. Zaczęli od Rządzy, rzeki znanej wcześniej głównie mieszkańcom Radzymina i uznawanej przez długi okres za niewłaściwą do spływów kajakowych. - Okazało się to na szczęście nie do końca prawdą. Udało nam się znaleźć taką drogę, że dziś możemy odbyć trwający około trzy godziny spływ, który daje dużo frajdy zarówno osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem, jak i kajakarzy zaprawionych w bojach - przyznał Borowy.
ZOBACZ TEŻ: Wspinaczka górska - przełamywanie swoich słabości

Niewątpliwie atrakcją numer jeden w ich ofercie jest pływanie po Jeziorze Zegrzyńskim. - Mamy wiele możliwości płynięcia ciekawymi trasami, bo to rozległy akwen, który daje różnorodne alternatywy. Początek spływu ma miejsce w jego górnej części. Gdy skończymy eksplorować wody zalewu kierujemy się do Kanału Żerańskiego. Jest to naprawdę świetna przygoda - przekonywali rozmówcy Piotrka Galusa.
Jakie są największe atrakcje spływów na Mazowszu? Co musimy przygotować i zabrać ze sobą, chcąc uczestniczyć w takiej przygodzie? O tym przekonacie się z nagrania audycji "Na cztery ręce".
ac/asz

Czytaj także

Wszystkie tajemnice piłki nożnej

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 11:45
Prowadzący "Poranek OnLine", podobnie jak większość obserwatorów mundialu, nie ukrywali mocnego zdziwienia wynikiem meczu Niemcy-Brazylia. Temat piłki nożnej zdominował audycję, której motto mogłoby brzmieć - wszystko o futbolu, czego nie wiecie i boicie się zapytać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaczarowany świat jaskiń

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 14:53
Taternictwo jaskiniowe cieszy się coraz większą popularnością. - To hobby drogie, ale niezwykle wciągające. Przede wszystkim piękne, pozwalające odkryć inny świat - powiedział w Czwórce Tomasz Fiedorowicz ze Speleoklubu Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Planespotting - z miłości do latania

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 17:30
- Podróże planuję pod kątem zwiedzania. Tyle, że nie interesują mnie zabytki, muzea, ani plaże tylko... lotniska. - opowiada bohater reportażu "Miłośnicy latania". - Jedni lubią hip-hop, inni klasykę. Dla mnie najpiękniejszą muzyką jest dźwięk silników samolotu.
rozwiń zwiń