Polka daje Masajom lepszą przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 08:47
Odwiedzi nas niezwykła dziewczyna. Magda Poros mieszka w Bydgoszczy, jest informatykiem, a jej pasją jest Afryka i Masajowie. Będąc tam zapoczątkowała akcję wspierającą edukację dzieci w południowej Kenii.
Szkoła w Tanzanii
Szkoła w TanzaniiFoto: Wikipedia/CC/Noel Feans

Magda Poros stworzyła Komitet "Mogę się uczyć", który opłaca 49 dzieciom czesne i wyżywienie w szkole.

- Ta pasja, mój codzienny kontakt z ziemią Masajów sprawia, że w każdym momencie żyję pełnią życia, uśmiecham się, bo wiem, że z całych sił robię coś co kocham. Mimo że nie jest łatwo, wierzę, że wszystko jest możliwe! - mówi Magda.
Akcja "Mogę się uczyć" pomaga masajskim dzieciom w dostępie do edukacji. Komitet "Mogę się uczyć" powstał dzięki wierze, że każdy może zmieniać świat.
W audycji "Na cztery ręce" sprawdzimy też na czym polega działanie platformy dzialasz.pl, która pomaga w rozpoczęciu działań pomocowych tym, którzy chcą np. pomóc w edukacji dzieciom i młodzieży w Polsce. Stąd dowiemy się co zrobić, gdzie się udać, jak zacząć działania, jak zorganizować wolontariat w szkole, koleżeńską pomoc w nauce. Maja Selan opowie o wolontariacie europejskim, a tuż przed 1.00 zapraszamy na reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Afryka, nasza miłość".
Zapraszamy do słuchania audycji "Na cztery ręce" we wtorek, 25 czerwca, od 23.00 do 1.00.

Zobacz więcej na temat: Afryka Czwórka
Czytaj także

Anna Kobus-Olej i trzy żywioły podróżników

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 14:00
– Podróżować może każdy. Jeśli ma się marzenia, to nic nas nie ogranicza – mówi w Czwówce Anna Kobus-Olej, podróżniczka i autorka wielu nagradzanych książek. – możemy być gdzie chcemy i żyć tam w taki sposób, w jaki chcemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kenia, Kongo - wyprawa tam nie jest tania, ale... warto

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 11:10
Środkowa Afryka to kierunek niezbyt często oblegany przez turystów i mało promowany przez biura podróży. Tymczasem okazuje się, że wysiłek, związany z organizacją takiej wyprawy jest naprawdę opłacalny. Bo w Kenii, czy Kongo jest naprawdę pięknie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Leszczyński: Europejczycy nie rozumieją Afrykanów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 13:44
Książka Adama Leszczyńskiego "Zbawcy mórz" powstała z fascynacji. Autor przytaczanymi historiami próbuje rozprawić się ze stereotypem dotyczącym Afrykanów.
rozwiń zwiń