X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kormoran - agresywny wojownik, który wciąż milczy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 12:35
Kormorany to charakterystyczne, duże ptaki o ciemnym upierzeniu. Spotkać je można nad wodą, gdy suszą pióra po zakończonym polowaniu na ryby. Ale nawet wtedy nie śpiewają.
Audio
  • Wszystkie sekrety kormoranów, m.in. w jaki sposób te ptaki "niszczą drzewa"? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Kormoran
KormoranFoto: Menno Schaefer/Shutterstock.com

pixabay czyżyk 1200.jpg
Czyżyk - ptak ciernistych krzewów

Kormorany to sprawne drapieżniki, które najczęściej polują stadami. Zakładają też ogromne kolonie, bywają niezwykle agresywne, potrafią przegonić np. większe od siebie czaple i odebrać im gniazda. - Żywią się jednak wyłącznie rybami. Jeśli więc zimą woda nie zamarza i mogą je łowić, zostają w Polsce. Jeśli mróz im to uniemożliwi, część z nich przemieszcza się na południe w okolice Morza Śródziemnego - tłumaczył Łukasz Borzycki, biolog i fotograf przyrody.

W okresie lęgowym kormorany spotkać można na terenie całej Polski. W naszym kraju żyją także kormorany czubate i kormorany małe. - Kormoran zmienia się w zależności od tego, w jakiej porze roku na niego patrzymy - tłumaczył ekspert. - Latem ma lekko siwą głowę, choć całe jego upierzenie jest czarne, i piękne niebieskie oczy.


shutterstock mewy mewa 1200.jpg
Mewy i ich przepis na życiowy sukces

Dlaczego kormorany najczęściej milczą i tak trudno usłyszeć ich głos? I dlaczego najczęściej obserwujemy je z rozłożonymi skrzydłami? W jaki sposób walczą kormorany i dlaczego można je nazwać doskonałymi wojownikami? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 7.27, 8.27

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jemiołuszka. Ptak-podróżnik z punkową filozofią życia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 09:26
- Jemiołuszka jest ptakiem, który - zamiast uciekać z Polski - przylatuje do nas na zimę, m.in. w poszukiwaniu jedzenia. - Polska jest dla jemiołuszek takim "ciepłym krajem" - mówi Marcin Siuchno.
rozwiń zwiń