"Wszystko będzie dobrze". Jak powstał klip do piosenki Krzysztofa Zalewskiego?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:40
"Wszystko będzie dobrze" to kolejny singiel z najnowszej płyty Krzysztofa Zalewskiego zatytułowanej "Zabawa". - Krzysiek chciał opowiedzieć o porywach serca za pomocą obrazów zwiastujących katastrofę klimatyczną. Przyszedł z tym do mnie, a ja dorzuciłem własną wizję katastrofy związanej z pandemią - opowiada reżyser i scenarzysta teledysku Miłosz Sakowski. 
Krzysztof Zalewski na planie teledysku Wszystko będzie dobrze, w reż. Miłosza Sakowskiego
Krzysztof Zalewski na planie teledysku "Wszystko będzie dobrze", w reż. Miłosza SakowskiegoFoto: mat. promocyjne/Kayax

Muzycznie chciałem oddać hołd Eltonowi, Freddiemu i Kiwanuce. W obrazie połączyliśmy katastroficzne wizje moje i Miłosza. Tak czy siak, niezależnie od pandemii, złamanych serc, nadciągających powodzi i komet, pamiętajcie - wszystko będzie dobrze! Krzysztof Zalewski 

Połączeni, ale samotni

Teledysk nawiązuje do nowej rzeczywistości, gdzie komunikujemy się ze sobą głównie przez ekrany i mimo gęstej sieci połączeń, telefonów, internetu i social mediów jesteśmy coraz bardziej samotni. - Połączyliśmy pomysły i okazało się, że wizja, którą stworzyliśmy jest bardzo uniwersalna - opowiada twórca klipu. - Znaleźliśmy także ludzi, którzy pomogli nam ją "urzeczywistnić" i zaplanować tak, żeby towarzyszące nam na planie monitory telewizorów zagrały, jak muzycy w orkiestrze. 

Posłuchaj
07:48 CZWÓRKA NDT - teledysk 19.03.2021.mp3 Reżyser Miłosz Sakowski o współpracy z Krzysztofem Zalewskim (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Klip do "Wszystko będzie dobrze" został nakręcony w warunkach pandemicznych i jest symbolem sytuacji, jaka panuje obecnie na świecie Miłosz Sakowski

Możesz spojrzeć nam w oczy

W teledysku Krzysztof Zalewski wykonuje utwór na fortepianie, a jego publicznością są oczy słuchaczy "uwięzione” w ekranach telewizorów. Stanowi to metaforę zarówno smutnej rzeczywistości koncertowej, która ograniczyła nasze uczestnictwo w wydarzeniach do obecności online, jak i relacji międzyludzkich. - Mam nadzieję, że każdy znajdzie w tym obrazie kilka smaczków, które nadają się do indywidualnej interpretacji i cieszą dopiero wtedy, kiedy dojdzie się do nich samemu. Ale mogę zdradzić, że oczy, które pojawiają się w telewizorach należą do członków ekipy pracującej na planie - dodaje rozmówca Oliwii Krettek.

Krzysztof Zalewski - Wszystko będzie dobrze (Official Video) / KayaxTV

Gość Czwórki przyznaje też, że jako reżyser, ale i scenarzysta często tworzy projekty mocno zakorzenione w fabule. - Tymczasem w teledysku do „Wszystko będzie dobrze” miałem okazję opowiedzieć historię otwartą na interpretacje, złożoną z symboli, które tworzą znaczenia w zależności od punku widzenia, wrażliwości i oczu patrzącego. To inspirujące wyzwanie, za które jestem wdzięczny Krzyśkowi - podsumowuje Miłosz Sakowski.

Posłuchaj także:

Premiera klipu odbyła się w Blue Monday, czyli w najbardziej depresyjny dzień w roku. Artysta chciał w ten sposób przekazać swoim odbiorcom nadzieję na lepsze jutro oraz to, że wszystko będzie dobrze.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek 

Data emisji: 19.03.2021

Godzina emisji: 

Czytaj także

Konrad Aksinowicz stworzy klip dla zwycięzcy "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 19:06
- Sam jestem muzykiem i wiem, co to znaczy, jak człowiekowi zależy by mieć dobry teledysk - mówi Konrad Aksinowicz, reżyser. W Czwórce zdradza, na co zwraca uwagę pracując przy klipie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 13:01
"Lynchowski surrealizm jest mi bliski, dobrze się odnajduję w tym klimacie" - mówi Ms. Obsession w audycji "Będzie Głośno!". W wywiadzie artystka opowiada o kulisach powstawaniu teledysku i planach na przyszłość.
rozwiń zwiń