Baasch i dobrze nakręcone "Miasto". Opowieść o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 11:00
Wydana w ubiegłym roku płyta "Noc" - pierwszy w dorobku Baascha koncept album, w całości napisany w nocy, - jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku. - 
Baasch
BaaschFoto: Yan Wasiuchnik

Sprawdź też
baasch Yan Wasiuchnik 1200.jpg
Balladyna DIY. Baasch o płycie "Echa grobowych rozwalin"

Premierze płyty towarzyszy teledysk do piosenki "Miasto", do którego scenariusz napisał i całość wyreżyserował reżyserię Bartek Wieczorek - jeden z najbardziej cenionych polskich fotografów, portrecista, mistrz zdjęć modowych i reklamowych. - To było nasze drugie spotkanie na planie, wsześniej Bartek zrobił klip do mojego utworu "Dare To Take" z Mary Komasą - wspomina Baasch. - Tym razem zaproponował, żeby zrobić coś z wykorzystaniem nowych technologii, kamerek internetowych, aparatów w telefonach, w formule DIY, która jest bliżej człowieka.  

Posłuchaj
09:51 CZWÓRKA Pierwsze slysze - baasch 28.05.2021.mp3 Baasch o teledysku "Miasto" i współpracy z fotografem Bartkiem Wieczorkiem (NDT/Czwórka)

Wydaje mi się, że coraz więcej osób, które mieszkają w Warszawie, ma ochotę, by stąd wyjechać. Mimo, że kocha to miasto, to coraz mniej czuje się "u siebie" Baasch

Obaj artyści stworzyli obraz zaangażowany, z mocnym przesłaniem, ale nie pozbawiony magii i piękna. W teledysku pojawili się znajomi i przyjaciele Baascha i Bartka Wieczorka - między innymi artyści i aktywiści warszawscy, ludzie o różnych narodowościach i zawodach, muzycy z zespołu. Kamera towarzyszy im w ich prywatnych domach, śledzi na ulicach Warszawy, która ostatnio stała się areną niepokojów i napięć. - Nie ma tutaj profesjonalnych aktorów, tylko osoby prywatne, które wpuściły nas do swojego życia, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni - mówi gość Czwórki. - Miasto to w dużej mierze jego mieszkańcy i to właśnie przez pryzmat jednostkowych historii postanowiliśmy opowiedzieć o Warszawie. Wierzę, że dzięki temu udało nam się pokazać prawdę - dodaje.

Baasch - Miasto (Official Music Video) / baaschmusic

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata JakubowskaSzymon Jaworski

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek 

Data emisji: 28.05.2021

Godzina emisji: 8.40

kul

Czytaj także

Olivia Anna Livki: bas jest sercem mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:00
"Digital Dissidents" to trzeci album Olivii Anny Livki. Na nowej płycie królowa voice'n'bassu zabiera słuchaczy w mroczne i radykalne muzycznie miejsce, w którym, jak dotąd, jeszcze nie była. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz muzykę. The Buggles w popkulturze

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 14:50
Wraz z powstaniem MTV narodziła się nowa forma przekazu: telewizja muzyczna. Minimum słów, maksimum muzyki i zupełnie nowy typ odbiorcy, który już nie chce tyko słuchać, ale także oglądać. Jak twierdzą badacze kultury, to była pięść między oczy dla ówczesnej popkultury. 
rozwiń zwiń