Ars Independent Festival w Katowicach - jesteśmy tam z Wami!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 10:19
Jesteśmy w stolicy Górnego Śląska i relacjonujemy to, co dzieje się na 7. edycji Ars Independent 2017. Jak zawsze największym wydarzeniem imprezy będą międzynarodowe konkursy "Czarne Konie" wyróżniające nowych, młodych debiutantów sztuk audiowizualnych w czterech kategoriach.
Logo Ars Independent 2017
Logo Ars Independent 2017Foto: mat. pras.

nerd gra wideo 1200x660.jpg
Ars Independent 2017. Święto niezależnej sztuki wideo

- Nigdy nie planujemy Arsa w zgodzie z jakimś motywem przewodnim. To co każdego roku wspólnie przeżywamy pod koniec września w Katowicach, to bezpretensjonalny, fragmentaryczny wybór tego, co wydaje nam się najbardziej interesujące w dzisiejszej kulturze audio-wideo - mówi Bartek Sołtysik, rzecznik prasowy Ars Independent Festival.

Tegoroczny Ars Independent Festival to 12 multimedialnych sekcji zaplanowanych w katowickich kinach studyjnych Kosmos, Światowid i Rialto, w klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem, w Akademii Sztuk Pięknych oraz w gmachu Katowice Miasto Ogrodów. Podczas trwania festiwalu będzie można zobaczyć 18 pełnometrażowych filmów, 72 krótkometrażowe animacje, 69 wideoklipów - w sumie 2504 minuty materiału wideo. Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli zagrać na interaktywnych wystawach w aż 33 gry wideo.

Podobnie jak w ubiegłych latach najważniejszym wydarzeniem Ars Independent 2017 będą międzynarodowe konkursy dla nowych, młodych debiutantów kultury audiowizualnej. Festiwalowa publiczność zadecyduje o przyznaniu nagród w kategoriach: Czarny Koń Filmu (fabularne filmy pełnometrażowe), Czarny Koń Animacji (krótkometrażowe animacje), Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

Dziennikarze radiowej Czwórki przygotują relacje z wydarzenia, które będzie można usłyszeć na antenie po godz. 13.00 i  po godz. 16.00, a także zobaczyć na czwórkowym facebooku, instagramie i snapchacie.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+, w sobotę (30.09) w ramach audycji "Brzmi dobrze" i "Hotspot". Programy poprowadzą Kamil Jasieński i Mateusz Kulik.

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

WYruszaMY ! Forum Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 12:00
Już 4 października w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wielkie święto młodzieży!
rozwiń zwiń

Czytaj także

PolandEscape - Mistrzostwa Polski w Escape Room

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 10:06
Po raz pierwszy w historii fani escape roomów będą mogli zmierzyć się w bezpośrednim pojedynku, a najlepsza drużyna, oprócz nagród, zdobędzie oficjalny tytuł Mistrza Polski!
rozwiń zwiń