Spox za dekami Czwórki - co zagrał? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 18:03
Spox zagrał w "12 calach na godzinę". Artysta ma za sobą ponad 25 lat działalności scenicznej, a dziś związany jest z olbrzymią liczbą projektów muzycznych, artystycznych, teatralnych, radiowych i telewizyjnych.
Spox zagra w Czwórce
Spox zagra w CzwórceFoto: Dominika Czubak/mat.pras

Spox to producent, DJ, remixer, turntablista. Swój warsztat djski wyniósł z klubowej stylistyki lat 90. Z czasem też rozwinął swoje produkcje i sety didżejskie o doświadczenia z klubowych parkietów Polski i Europy. Zapewniają mu one doskonałe wyczucie muzyczne zarówno w klubach jak i na festiwalowych scenach. Mając za sobą hiphopowe lata grania - obecne sety djskie Spoxa to starannie dobrane Housowe brzmienia z obszarów UK/Garage/Soulful/Deep/Tech House.

Produkcje Spoxa to połączenie nowoczesnego brzmienia elektroniki z klasycznymi technikami samplingu. Produkował, współpracował, nagrywał i remixował wielu polskich artystów, a współpracowali z nim m.in. Kombi, Novika, WdoWa, Georgina Tarasiuk, Dharni, K-Leah, Seb Skalski, Weikum, Sylwia Dynek, Kixnare, Rebeka, The Phantom, Teielte, NMET, Last Robots, Masala Soundsystem, czy Afrokolektyw.

Jest właścicielem studia muzycznego "Spox Music Studio" gdzie realizowane są nagrania i produkcje dla całej gamy artystów z polskiej sceny muzycznej ale również podcasty, reklamy, nagrania lektorskie. Spox jest również cenionym realizatorem oraz inżynierem dźwięku w formatach przestrzennych Dolby Atmos, Apple Spatial Audio, 360 Reality Audio w których miksuje znanych artystów, np. Camelphat, The Archive, czy Ry X.

Posłuchaj
56:04 2022_09_20 19_03_23_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 DJ Spox prezentuje autorskiego seta (12 cali na godzinę - 12”/h/Czwórka) 

Spox grał (i nadal regularnie grywa) w klubach w całej Polsce jak i występował na scenach największych polskich i wielu zagranicznych festiwali: Przystanek Woodstock, Fusion Festival (DE), Multi Kulti Festival (DE), Ladronka Festival (CZ),New Yorker Hip-Hop Festiwal, One Love Sound Fest Jamdance Reggae Festival, Sylwester Gwiazd 08/09 (Kraków Rynek Główny). Jeleń Party Zone, Opener Festiwal (ponad 14 występów), SnowFest Festival, Selector Festival, Coke Live Festival, Free Form Festival. 

Źr. Czwórka/Spox @12"/h [djset/Czwórka]

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję "12 cali na godzinę – 12”/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

mat. pras./kd

Czytaj także

Czwórka na Up To Date Festival 2022. "Było klawo"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 17:30
- Pozdro jazz - tak grupa Klawo powitała publiczność na festiwalu Up To Date w Białymstoku. - Świetny klimat, dobra energia, a Salon Ambientu dosłownie rozłożył nas na łopatki - opowiadają Malina Midera i Konstanty Kostka. - Mamy nadzieję, że wkleiliśmy się w festiwalowy vibe. 
rozwiń zwiń