Tomasz "Rau" Rałowski w świecie polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 14:27
"RAUdycja" tym razem w barwach biało-czerwonych. Muzyka pop i elektronika z Polski tak dobre, że autor audycji już nie może ukryć swojej sympatii do nich. 
Tomasz RAU Rałowski w studiu Czwórki
Tomasz "RAU" Rałowski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

W tym tygodniu w programie, którego gospodarzem jest Tomasz "RAU" Rałowski, nie zabraknie muzycznego uderzenia i solidnej dawki beatów, a wszystko to po polsku. Na degustację najlepszych polskich nut zapraszamy w towarzystwie jak zwykle oryginalnego komentarza prowadzącego.

Tomasz Rałowski, który w świecie muzyki działa jako RAU, jest jednym z najbarwniejszych artystów na naszej scenie muzycznej. Ten warszawski producent, raper jest autorem "RAUdycji" w Czwórce.

Tomasz Rałowski muzyką zajmuje się od 2000 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Onar, Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album pt. "Konkretna Rozrywka" ukazał się 13 maja 2016 roku nakładem niezależnej wytwórni Alkopoligamia. Drugi album "Mistrz Sztuki" wydany własnym sumptem okazał się niemałym sukcesem.

W kwietniu 2021 roku ukazał się jego trzeci, najbardziej osobisty album pt. "Mieszane Uczucia", który zajął 7. miejsce na liście sprzedażowej OLiS. Nie usłyszymy na nim żadnych gości, a za całą produkcję (sound design, teksty, oprawa graficzna i teledyski) odpowiada sam RAU. - Lubię muzykę pozbawioną czynnika ludzkiego, dużo słucham industrialnego techno. Ono jest tak nasycone ładunkiem emocjonalnym, że nawet nie wymaga słownego komentarza - wyjaśnia raper. - Często wykorzystuję to brzmienie w swoich utworach, ale wzbogacam je o bas z surf-rocka. W utworze "Meltdown" słychać także bluesa - dodaje.

RAUdycja - autorski program Tomasza Rałowskiego - SPRAWDŹ >>>

***

Na "RAUdycję" zapraszamy w środę (19.01) po godz. 19.00. Program tradycyjnie prowadzi Tomasz Rałowski.

aw/kd

Czytaj także

Paprodziad o "Naturalnej generacji": włączamy samoświadomość

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 12:45
"Naturalna generacja", wspólny projekt Paprodziada i Goorala światło dzienne ujrzał 19 listopada. - Tą płytą chcemy wzmacniać w ludziach duchową świadomość - mówił Paprodziad. 
rozwiń zwiń