"Rosnąca popularność seriali to zagrożenie dla kina?" Dyskusja w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:37
W trakcie debaty wspólnie z ekspertami rozmawialiśmy o rozwoju seriali w Polsce i na świecie. Omawialiśmy zaangażowanie najlepszych reżyserów, aktorów i producentów w ten gatunek.
Audio
  • "Czy rosnąca popularność seriali stanowi zagrożenie dla kina?"Dyskusja w Czwórce (Stacja Kultura/Czwórka)
Debata w Czwórce
Debata w CzwórceFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Na przykładzie największych hitów analizowaliśmy strategię dystrybucji, promocji i rozwoju artystycznego. Zapytaliśmy twórców i krytyków o wpływ rozwoju seriali na kino. Czy stanowi motywująca konkurencję czy może prawdziwe zagrożenie? Czy seriale wyprą filmy pełnometrażowe? Czy w dzisiejszym świecie filmu istnieje jeszcze podział na twórców serialowych i kinowych?

Pretekstu do rozmowy dostarczyła również ostatnia decyzja z Festiwalu w Cannes, że filmy platformy Netflix nie będą mogły brać udziału w festiwalowych konkursach. Jak komentują ją Czwórkowi goście? Czy ich zdaniem kino może czuć się zagrożone i jaka za kilka lat będzie jego rola, a może w ogóle zniknie?

Gośćmi w studiu Czwórki byli: Filip Dzierżawski, reżyser, Maciej Sobieszczański, scenarzysta, dramaturg, reżyser, Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Cezary Łukaszewicz, aktor teatralny i filmowy, Łukasz Muszyński, krytyk filmowy, Anna Luboń, szefowa działu kultura w Elle, znawczyni seriali, Kamil Śmiałkowski, krytyk filmowy, znawca popkultury, Marta Wawrzyn, redaktor naczelna Serialowa.pl.

ZOBACZ WIĘCEJ Debaty w Czwórce >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo i Ewa Mierzejewska

Goście: Marta Wawrzyn ( redaktor naczelna Serialowa.pl), Anna Luboń (szefowa działu kultura w Elle, znawczyni seriali), Filip Dzierżawski (reżyser), Maciej Sobieszczański (scenarzysta, dramaturg, reżyser), Cezary Łukaszewicz (aktor teatralny i filmowy), Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, filmweb.pl), Kamil Śmiałkowski (krytyk filmowy, znawca popkultury)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 11.05

mat.pras./pj

Czytaj także

"Kruk", "Seria niefortunnych zdarzeń", "Westworld" - jaki serial wybrać na święta?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 16:02
Od dwóch tygodni możemy oglądać pierwszy polski triller w odcinkach nakręcony w technologii 4k. Mowa o serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku", którego akcja dzieje się na Podlasiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozstania i powroty. Kto powróci, a co zniknie z platform streamingowych?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:48
Trwa proces wytoczony twórcom popularnego serialu produkcji Netflix "Stranger things". Niejaki Charles Kessler zarzucił braciom Daffer kradzież własnego pomysłu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gra o tron", "Alienista", "Trust". Propozycje seriali od Ewy Mierzejewskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 15:02
- 55 dni. Tyle trwało nakręcienie bitwy do jednego z finałowych odcinków "Gry o tron" - kasowego przeboju stacji HBO - opowiadała Ewa Mierzejewska, znawczyni seriali. 
rozwiń zwiń