To już koniec World War 3

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:03
Wkrótce po premierze World War 3 napisałem recenzję, którą mogliście przeczytać w Strefie Gamingu. Opisywałem problemy techniczne, fatalny start oraz problemy z serwerami. Podobno nadzieja zawsze umiera ostatnia, więc łudziłem się, że The Farm 51 naprawi swój produkt i będzie on rozwijał się we właściwym kierunku. Niestety od wydania gry w formie early access minął ponad rok i gra w naturalny sposób umiera.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MoreThanPicture/Shutterstock

Statystyki są absolutnie fatalne. Na łamach serwisu Steamcharts, który sprawdza aktywność graczy w danej grze, możemy przeczytać, że w szczytowym momencie grę odpala zaledwie ponad sto osób. Jeżeli wyciągniemy średnią z ostatnich 30 dni okazuje się, że aktywnie gra około pięćdziesięciu pięciu osób. Serwery są opustoszałe i często trzeba długo czekać na znalezienie kompanów gry. Nawet jeśli nam to się uda, to  i tak w większości przypadków zagramy raptem w kilka osób i przy dużych rozmiarach map zabawa jest słaba. Jedni mogą poczuć się zwyczajnie oszukani, a inni czuć ogromny żal. Gra miała ogromny potencjał i często nazywana była polskim Battlefieldem. Biorąc pod uwagę aktualny stan produkcji, nawet ja nie widzę już dla niej szans.

Sytuacji na serwerach nie poprawiła także najnowsza aktualizacja, opatrzona numerkiem 0.8. Oprócz modyfikacji interfejsu i kilku poprawek, dostaliśmy także nowy tryb rozgrywki o nazwie Przełamanie. Do strony atakującej należy przeprowadzenie szturmu na stacje radiowe umieszczone na mapie i ich zdetonowanie. Broniący natomiast mają temu zapobiec. Na mapie dzieje się dużo, a rozgrywka jest bardzo intensywna. Tak przynajmniej twierdzą twórcy. Tylko w tym momencie należy zadać sobie bardzo ważne pytanie: co z tego, skoro nie ma z kim grać? 

Czy wraz z nowym patchem, jesteście w stanie dać World War 3 kolejną szansę?


Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Zobacz więcej na temat: Czwórka Łukasz JeffreJ Chmiel
Czytaj także

Red Dead Redemption 2. Wymagania dla PC

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 20:50
Kiedy w internecie pojawiła się informacja, że Red Dead Redemption 2 pojawi się na PC, zawrzało. Odżyła wojna między posiadaczami komputerów osobistych, a właścicielami konsol.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pre-load Red Dead Redemption 2 już dostępny!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 10:38
Zaczęło się! Wszyscy gracze, którzy złożyli przedpremierowe zamówienie na komputerową wersję Red Dead Redemption 2, mogą już pobrać pliki na swoje dyski twarde.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słaby start Red Dead Redemption 2

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 14:44
Red Dead Redemption 2 nie zaliczyło udanego startu na PC. Crashujący launcher, problemy z uruchomieniem gry to tylko kilka problemów podczas premiery. Rockstar robi co może i doczekaliśmy się już kilku łatek, które mają pomóc rozwiązać problemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pół miliarda graczy Minecrafta

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 09:22
Według najnowszych danych, przedstawionych przez analityka Daniela Ahmada, Minecraft może się pochwalić liczbą blisko pół miliarda graczy na całym świecie.
rozwiń zwiń