GTA VI - co wiemy o nowej odsłonie gry?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 11:50
To, że GTA VI powstaje, było pewne nie od dzisiaj. Fani nie mogą doczekać się ogłoszenia daty premiery oraz przedstawienia produktu. Niestety nie mamy dobrych informacji. Gra wciąż znajduje się w bardzo wczesnej fazie produkcji, a w Rockstar Games zachodzą zmiany.
Grand Theft Auto Online home website.
Grand Theft Auto Online home website.Foto: dennizn/Shutterstock.com

wojsko VR 1200.jpg
"W wirtualnej rzeczywistości jest prawdziwa adrenalina"

Zgodnie z informacjami jakie opublikował serwis Kotaku od czasu premiery Red Dead Redemption 2 w firmie dochodzi do licznych zmian. O sytuacji zrobiło się głośno za sprawą wypowiedzi Dana Housera. Podobno wielu pracowników zdecydowało się odejść z powodu złego traktowania. W momencie kiedy została ogłoszona data premiery Red Dead Redemption 2, pracownicy zmuszani byli do licznych nadgodzin, aby gra była gotowa na czas. Plotki głoszą, że część deweloperów spała w firmie, aby od razu pracować po przebudzeniu.

ZOBACZ WIĘCEJ Newsy recenzje, wywiady - audycja "Strefa gamingu" >>>

Pod koniec ubiegłego roku podjęto działania mające na celu poprawienie sytuacji w firmie. Do pracowników został wysłany mail z prośbą, aby podzielili się swoimi pomysłami oraz inicjatywami, jak poprawić ogólną kulturę pracy.

Co zatem dzieje się z GTA VI? Gra znajduje się w bardzo wczesnej fazie produkcji i nieprędko zobaczymy fragment rozgrywki. Zmieniła się także koncepcja projektu. Rockstar Games ma zerwać z tradycją wydania gry z wielką zawartością i chce postawić na średnią wielkość produkcji. Całość ma następnie zostać rozwijana dzięki systematycznym aktualizacjom.

Według nieoficjalnych informacji akcja nowego Grand Theft Auto ma nas zabrać do Brazylii i być osadzona w latach 70. 

Analitycy przewidują, że nowe GTA pojawi się nie wcześniej niż w 2022 roku.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Role play game - za co kochamy gry RPG?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 07:40
Kreacja bohatera od podstaw, rozwój jego umiejętności oraz eksploracja przygotowanego świata, a także walka z hordami przeciwników, rozmowy z napotkanymi osobami, setki misji i pobocznych zadań, złożona i fascynująca fabuła - to właśnie esencja gier RPG. 
rozwiń zwiń