Grand Theft Auto V - do kiedy będzie za darmo?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:59
Tym razem pomysł twórców "Fortnite’a" przeszedł najśmielsze oczekiwania fanów. Od kilku dni na platformie Epic Games Store całkowicie bezpłatnie można pozyskać swoją kopię "Grand Theft Auto V".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Julio Ricco/Shutterstock.com

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "Strefa gamingu" - audycja w Czwórce >>>

Epic Games, które wciąż prowadzi agresywną politykę pozyskiwania graczy, ponownie nas zaskoczyło. Deweloperzy znani są z rozdawania darmowych gier w formie dystrybucji cyfrowej i w większości przypadków są to prawdziwe hity. To niesamowite, że utrzymująca się od lat na liście bestsellerów piąta część "Grand Theft Auto" może trafić do nowych użytkowników w formie prezentu. Myślę, że serii nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy z graczy, który nastawia się na tryb fabularny, przeżyje niesamowitą przygodę, a ogrom świata i dbałość o detale, z której słynie Rockstar dosłownie wgniecie go w fotel. Niestety taka forma rozdawnictwa gier zwykle ma także swoje minusy i nie inaczej jest w tym przypadku.

ZOBACZ TAKE "Counter Strike" i nie tylko - prawdziwa adrenalina w wirtualnej rzeczywistości >>>

Nie mamy dobrych wiadomości dla graczy, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z GTA Online. Darmowy tryb multiplayer stał się rajem dla hakerów. Gracze co chwila zgłaszają problemy z wydajnością serwerów, teleportujące się i biegające z nienaturalną prędkością postacie oraz utratę kontroli nad swoim awatarem. Jakby tego było mało, na serwerach pojawiły się także zmodyfikowane maszyny, które stworzone przez moderów zostały nielegalnie zaimplementowane na serwery. Gracze, którzy bawią się w trybie sieciowym zgodnie z zasadami aktualnie, nie mają tam czego szukać. Wielu z nich w wyniku działań oszustów nie dość, że nie może liczyć na płynną rozgrywkę, to jest narażonych  także na kradzieże oraz utratę majątku. Uczciwy gracz nie ma absolutnie żadnych szans na wygraną z cheaterem.

ZOBACZ TAKŻE Pinballe i arkanoidy. Gamingowa lekcja historii >>>

GTA Online nieustannie jest dla Rockstar Games źródłem systematycznego dochodu. Tym samym możemy być pewni, że deweloperzy podejmą właściwe kroki, aby wytępić oszustów ze swojej gry. Oczywiście wszystkich unicestwić się nie da, ale każde wykrycie i każdy ban dla nieuczciwego gracza to już dobry krok w kierunku oczyszczenia serwerów.    

"Grand Theft Auto V" swoją premierę na komputery osobiste miało w 2015 roku. Dwa lata wcześniej debiutowało oczywiście na konsolach. Reasumując - gra, która dostępna jest na rynku już siedem lat, cały czas uważana jest za najlepszą grę, jaka kiedykolwiek powstała i wciąż rozszerza swoją bazę użytkowników.

Darmową kopię GTA V, możecie pozyskać do 21 maja, do godziny 17.00. Przypominamy, że tytuł jest dla osób pełnoletnich.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Strefa gamingu" >>>
Czytaj także

Call of Duty. Tryb Warzone dostępny za darmo

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 12:51
Tryb Warzone do najnowszego Call of Duty: Modern Warfare w końcu pojawił się na serwerach. Co ciekawe, twórcy przygotowali niespodziankę dla wszystkich, którzy nie zaopatrzyli się w swoją kopię gry. Warzone jest dostępne dla całkowicie za darmo!
rozwiń zwiń
Czytaj także

American Truck - zostań kierowcą wirtualnej ciężarówki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:16
Symulatory jazdy ciężarówką cieszą się w Polsce niezwykłym powodzeniem. Zarówno Euro Truck Simulator jak i American Truck Simulator zebrały wokół siebie rzeszę fanów, którzy cały czas pokonują kolejne kilometry.
rozwiń zwiń