"Tales of Arise" - połączenie klimatów fantasy oraz science fiction

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:29
Na komputerach osobistych oraz konsolach zadebiutował "Tales of Arise", czyli siedemnasta odsłona popularnego cyklu tworzonego przez Bandai Namco. Przedstawiciel japońskiej sztuki tworzenia gier z gatunku RPG szturmem podbił platformę Steam.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Parilov

shutterstock_gaming gracz złość 1200.jpg
Gry jak "zakazany owoc". Kto chce po niego sięgnąć?

"Tales of Arise" to kontynuacja popularnego cyklu, który został zapoczątkowany w 1995 roku za sprawą "Tales of Phantasia". Akcja gry toczy się w dość specyficznym uniwersum, które stanowi połączenie klimatów fantasy oraz science fiction. Gracze wcielają się w wybranego przez siebie bohatera, aby opowiedzieć się po jednej ze stron wieloletniego konfliktu.

Posłuchaj także:

Jak na gry z gatunku RPG przystało, ponownie przyjdzie nam przemierzać niebezpieczny i półotwarty świat, wypełniać powierzone zadania i tym samym rozwijać naszego bohatera, aby stawał się coraz silniejszy. Kreskówkowa grafika oraz zręcznościowy system walki skusiły nowych graczy do zapoznania się z tytułem i zaowocowało to rewelacyjną sprzedażą na platformie Steam.

Źr. BANDAI NAMCO Entertainment Europe/Tiles od ARISE - Launch Trailer

"Tales of Arise" bardzo przypadło graczom do gustu. Świadczy o tym chociażby średnia ocen, która w chwili pisania tego artykułu oscyluje w okolicach 93 proc. W serwisie Metacritic natomiast oceny wynoszą średnio 80/100 na podstawie opinii krytyków. "Tales of Arise" podbiło Steama i znajduje się na pierwszym miejscu aktualnych bestsellerów. Co ciekawe, na drugim miejscu również plasuje się wspomniany tytuł, ale dotyczy to edycji specjalnej. Podium zamyka natomiast "Pathfinder: Wrath of the Righteous", czyli kolejny przedstawiciel gatunku RPG i bezpośrednia kontynuacja "Pathfinder: Kingmaker". Na przedostatnim miejscu aktualnej topki znajduje się "Life is Strange: True Colors", co stanowi nie lada zaskoczenie, a całe zestawienie zamyka "Red Dead Redemption 2".

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming zabawa hobby

Czytaj także

"Assassin’s Creed: Valhalla" - czego się spodziewać?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 17:15
Nieustannie rozwijany przez Ubisoft "Assassin’s Creed: Valhalla" to bez wątpienia jedna z najlepszych odsłon serii. Deweloperzy ponownie szykują dla nas sporo nowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humankid z doskonałym debiutem. Steam podbity

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:00
Czym jest "Cywilizacja" miłośnikom strategii tłumaczyć nie trzeba. Wydawało się, że przez wszystkie lata swojego istnienia dzieło stworzone przez Sida Meiera nie będzie miało godnej konkurencji dla stworzonej przez siebie rozgrywki. Do czasu.
rozwiń zwiń