Dźwięk - tajemnica dobrej gry?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 14:00
- Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć niezwykle interesujący materiał o tym, czego możemy nauczyć się z "Dark Souls". Jedynym z najważniejszych aspektów okazało się udźwiękowienie gry - mówi Łukasz 'JeffreJ Chmiel'.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dean Drobot
shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Okazuje się, że podobnie jak w przypadku filmów udźwiękowienie gry znacząco wpływa na jej pozytywny lub negatywny odbiór. Co więcej, wielu utalentowanych kompozytorów wybiło się właśnie za sprawą soundtracków stworzonych do gier. - "Dark Souls" pokazuje, że muzyka nie musi być ładna, żeby się graczom spodobać - przekonują goście Czwórki. - Powinna natomiast budować klimat i coraz większa liczba twórców na szczęście ma tego świadomość. 

Posłuchaj
14:59 CZWÓRKA Strega Gamingu 09.05.2021.mp3 Muzyka w grach - jaką odgrywa rolę? (Strefa gamingu/Czwórka)

Jak trudne jest stworzenie ścieżki dźwiękowej do gry komputerowej oraz jak wiele emocji potrafi ona wywołać? Jakie tricki stosują twórcy? O tym gospodarz audycji rozmawiał z zaproszonymi gośćmi.  

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Krzysztof Micielski, Bartek Jakubczyk (eksperci od gier komputerowych)

Data emisji: 09.05.2021

Godzina emisji: 12.08

kul


Czytaj także

​Nowy wymiar e-sportu. Platformy mobilne - rewolucja, czy ewolucja? 

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 10:40
Podczas gdy świat jeszcze nie do końca oswoił się ze zjawiskiem e-sportu okazuje się, że rywalizacja zaczęła rozwijać się jeszcze bardziej. Obecnie e-sport to również emocjonujące rozgrywki na platformach mobilnych, czyli smarfonach i tabletach. Sprawdzamy jak do tego doszło.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Groznawstwo. Świat gamingu na uczelni

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 12:45
Poznański Uniwersytet Adam Mickiewicza do swego programu wprowadza nowy kierunek: groznawstwo. Zajęcia poprowadzą wykładowcy akademiccy, ale nie zabranie też twórców gier wideo, scenarzystów, autorów fabuł czy testerów gier.
rozwiń zwiń