Humankid z doskonałym debiutem. Steam podbity

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:00
Czym jest "Cywilizacja" miłośnikom strategii tłumaczyć nie trzeba. Wydawało się, że przez wszystkie lata swojego istnienia dzieło stworzone przez Sida Meiera nie będzie miało godnej konkurencji dla stworzonej przez siebie rozgrywki. Do czasu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dean Drobot

Za nami premiera "Humankind" czyli "alternatywnej Cywilizacji" stworzonej przez Amplitude Studios. Podobnie jak wspomniana legenda jest to turowa strategia w stylu 4X. Gracz rozpoczynający zabawę może stworzyć swoją cywilizację łącząc ze sobą elementy, które zostały zaczerpnięte z 60 istniejących kultur. Podczas rozgrywki spotkamy na swojej drodze wiele postaci historycznych a także zmierzymy się z wydarzeniami, które zapisały się na kartach historii. 

słuchawki gaming shutterstock 1200x660.jpg
Dźwięk - tajemnica dobrej gry?

ZOBACZ WIĘCEJ Ciekawostki, relacje, wywiady - audycja "Strefa gamingu"

Podczas prowadzenia bitew czeka na nas atrakcyjny system walki turowej, który umożliwia podejmowanie zróżnicowanych decyzji taktycznych. Brzmi dobrze? Nawet bardzo! "Humankind" dosłownie podbiło Steama, a gracze nie szczędzą grze pochwał. Aktualnie gra znajduje się na pierwszym miejscu listy bestsellerów platformy Valve, a średnia ocen na podstawie opinii graczy wynosi 77 proc.. Podobnie prezentuje się sytuacja w serwisie Metacritic, gdzie oceny "Humankind" wynoszą 80/100. Warto zwrócić uwagę na fragment serwisu TheSixthAxis, który wystawiając ocenę 9/10 docenił głębię produkcji.

Źr. YouTube/ HUMANKIND™ - Official Launch Trailer

- "Humankind" jest tak głębokie, jak tylko można tego chcieć od gry 4X, jednak nieustanne dodawanie nowych rzeczy do kontrolowania nigdy nie przytłacza, ponieważ wszystkie mechanizmy są dobrze wyjaśnione i to często z dużą dozą humoru. To doskonała gra, a jeśli nigdy wcześniej nie zagłębialiście się w gatunek, może to być dla was najlepsza okazja, aby to zrobić.

Czytaj także:

Aktualnie gra cierpi na typową dla wszystkich nowych produkcji “chorobę popremierową”. Nie brakuje błędów technicznych czy problemów z balansem rozgrywki ale twórcy pracują w pocie czoła aby jak najszybciej załatać niedoróbki.

Jako gracz nie sądziłem, że doczekam takiego dnia ani tym bardziej, że powiem to na głos. "Sid Meier’s Civilization" po latach swojej hegemonii doczekała się godnego rywala, który w przyszłości może okazać się pretendentem do przejęcia berła i korony gatunku.


Łukasz "JeffreJ" Chmiel

aw

Czytaj także

W gamingu wciąż szukamy realizmu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:43
- Dawniej gracze domagali się przede wszystkim realizmu w grze. Dziś dobrze jest mieć rozwiązania hybrydowe: możesz zwiedzać szczegółowo dopracowany świat, ale masz też możliwość liniowego przejścia gry - tłumaczył gość Czwórki, gamer Andrzej Śledź. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moralne wybory w grach komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 17:00
Mimo rosnącej popularności e-sportu nadal nie brakuje zwolenników grania w pojedynkę. Nawet wielu e-sportowców wspomina, że czasem warto odpocząć od rywalizacji na rzecz wciągającej i relaksującej rozgrywki. Wielu deweloperów tworząc swoje produkcje bardzo często stawia na mechanikę dokonywania moralnych wyborów, których konsekwencje poznajemy dopiero w późniejszym etapie gry.
rozwiń zwiń