SnowFest 2019. Od basu drży ziemia, pompony płyną przez miasto

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 10:50
Letni festiwal w środku zimy - tak stali bywalcy mówią o festiwalu SnowFest, który w tym roku po raz kolejny odbył się w Szczyrku.
Audio
  • Co działo się w plenerowym studiu Czwórki na SnowFeście w Szczyrku? (PlenAir/Czwórka)
SnowFest 2019 - Justyna Tylczyńska i Mateusz Fusiarz
SnowFest 2019 - Justyna Tylczyńska i Mateusz FusiarzFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

SnowFest od lat rządzi się tymi samymi prawami - w Szczyrku mają być gwiazdy światowej muzyki oraz zawody z udziałem najlepszych w Polsce riderów. - Przez cały czas trwania festiwalu w mieście widać kolorowe pompony snowfestowych czapek, a my - mieszkańcy Szczyrku - żyjemy tą imprezą - opowiada Sabina Bugaj z Informacji Turystycznej w Szczyrku.

Na festiwalowej scenie jak zwykle nie zabrakło artystów największego formatu oraz polskiej czołówki i snowfestowych weteranów. Wśród nich znalazła się oczywiście grupa Łąki Łan. - Nasza obecność w Szczyrku wiąże się z pewnymi rytuałami. Na scenie występują boso, a dzień po koncercie ruszam "na obchód", czyli idę sobie w góry pozwiedzać okolicę - opowiada Włodek Paprodziad Dembowski. 

W audycji także Gooral z ekipą opowiadają o swoich związkach ze SnowFestem, trener i sędzia międzynarodowy snowboardu Jacek Milas podsumowuje snowfestowe zawody, a Jakub "Jamaj" Skrzypkowski tłumaczy, czym starty na SnowFeście różnią się od innych zimowych konkursów.

***

Czytaj także
snowfest family 1200.jpg
SnowFest 2019. Tak bawiliśmy się w Szczyrku

Tytuł audycji: PlenAir - SnowFest 

Prowadzą: Justyna Tylczyńska i Mateusz Fusiarz

Data emisji: 9.02.2019

Godzina emisji: 18.04

kul

Czytaj także

Czwórka na Oscyp Snowboard Contest w Białce Tatrzańskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 12:30
- W tym roku postawiliśmy bardziej na zabawę niż rywalizację. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy także bardzo młodych zawodników - mówił Jan Wolak, współorganizator imprezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscyp 2019. Chodzi o klimat, nie o śnieżne triki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 13:30
- Oscyp Snowboard Contest organizują snowboardziści mocno zaangażowani w tę kulturę. Robią to z pasji, nie dla kokosów - mówi Piotr Gatys.
rozwiń zwiń