Polskie Radio
Section05

szczyrk

Ars Montana. Festiwal muzyki kameralnej w Beskidach

Skrzypek i kameralista Szymon Krzeszowiec zaprasza melomanów na beskidzkie szlaki na Ars Montana – nowy festiwal muzyki kameralnej, którego pierwsza edycja rozpocznie się 1 lipca. W programie: paryski szyk, węgierski ogień, Górecki pod szczytami i kameralne wieczory w galeryjnych wnętrzach. A wszystko w sercu gór. - Od lat po głowie chodził mi festiwal muzyki kameralnej i Szczyrk bez zastanowienia wybrałem na siedzibę tego festiwalu - mówił muzyk w Dwójce.
Zobacz więcej na temat:  Kwartet Śląski beskidy Jakub Kukla muzyka klasyczna KULTURA festiwal muzyczny Dwójka

SnowFest 2025 - gorący zimowy festiwal. "Line-up jest gruby. Utrzymujemy poziom"

Pamiętajcie - muzyczny sezon festiwalowy rozpoczyna się w marcu - w Szczyrku. Właśnie tam gwiazdy muzyki i wysokich snowboardowych lotów łączą siły. - Na tym festiwalu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Muzyka jest ważna, ale liczy się klimat, atmosfera - mówi Igor Fleiszer, opowiada o artystach, których zobaczymy na SnowFeście i zdradza, że przed nami jeszcze dwa festiwalowe ogłoszenia. Czwórka jest patronem SnowFestu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Zobacz także Igor Fleiszer Snow Fest Festival zima Damian Sikorski SnowFest SnowFest 2025

SnowFest. "Impreza dla ludzi, którzy nie zapadają w sen zimowy"

Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M i Kaliber 44 wystąpią na festiwalu SnowFest w Szczyrku. - Przygotowania idą zgodnie z planem, właśnie montujemy sceny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas 16 tysięcy osób. Bramy otwieramy w piątek, 1 marca, o godz. 18.00 - mówi Igor Fleiszer, organizator imprezy. Czwórka jest patronem wydarzenia i zaprasza do Czwórkowej InstaStrefy w Miasteczku Festiwalowym. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna SnowFest Igor Fleiszer Marcin Hubert

"Uwielbiam przyjeżdżać do Zakopanego!". Sven Hannawald w ekskluzywnej rozmowie z Trójką

Pod Tatrami w ten weekend trwa nie tylko święto skoków, ale także kolejna odsłona akcji Polskiego Radia "Z głową w górach". Trójkowy reporter Paweł Turski wykorzystał okazję i porozmawiał ze Svenem Hannawaldem, legendą niemieckich skoków narciarskich, który pojawił się w Zakopanem.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Adam Małysz sven hannawald Wisła Paweł Turski Tomasz Miara Trójka PŚ w skokach 2023/24

Radiowa Jedynka w Szczyrku: zawody w skokach narciarskich i bezpieczny zimowy wypoczynek

W ramach akcji "Z głową w górach" dziennikarze Polskiego Radia odwiedzą osiem miejscowości górskich. W drugim tygodniu stycznia (16-17.01) jesteśmy w Szczyrku; w tych dniach odbywają się tam zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ponieważ jednak mamy ferie zimowe, przypomnieliśmy również zasady bezpiecznego wyjścia w góry lub na stok.
Zobacz więcej na temat:  Kuba Marcinowicz Maciej Walecki Z głową w górach

Trójka na żywo z Wisły. Powraca zimowa akcja Polskiego Radia "Z głową w górach"!

Zaczynają się zimowe ferie, sezon narciarski w pełni, a Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka ponownie zapraszają na plenerowe audycje z najpopularniejszych górskich miejscowości. Nasi dziennikarze sprawdzają warunki na stokach, odwiedzają najciekawsze miejsca i popróbują miejscowych specjałów. Pierwszym przystankiem zimowej podróży była Wisła.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Z głową w górach Wisła Zakopane stoki narciarskie