Czwórka na Oscyp Snowboard Contest w Białce Tatrzańskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 12:30
- W tym roku postawiliśmy bardziej na zabawę niż rywalizację. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy także bardzo młodych zawodników - mówił Jan Wolak, współorganizator imprezy.
Audio
  • Janek Wolak z Wolak Brothers o zawodach Oscyp Snowboard Contest 2018 (Co was kręci/Czwórka)
  • Michał Ligocki i Maciek Długosz, zawodnicy 10. edycji Oscyp Snowboard Contest (Co was kręci/Czwórka)
  • Piotr Gatys o tradycji Oscyp Snowboard Contest (Co was kręci/Czwórka)
  • Komentator zawodów sportowych, snowboardzista Maciek Heczko (Co was kręci/Czwórka)
  • Aktorka Zofia Zborowska o imprezie Oscyp Snowboard Contest (Co was kręci/Czwórka)
OSCYP Snowboard Contest 2018
OSCYP Snowboard Contest 2018 Foto: materiały promocyjne

snowboard 1200.jpg
OSCYP na Kotelnicy! Jesteśmy w Białce Tatrzańskiej

- Przygotowaliśmy typowe, parkowe przeszkody tak, żeby zarówno młodzi, jak i starsi uczestnicy mogli się wykazać. Oscyp to święto snowboardu. Ze względu na to, że jest to dziesiąta, jubileuszowa edycja zależało nam na tym, żeby każdy mógł się tu dobrze bawić - przekonywał.

W tym roku snowboardzista wystąpi w charakterze sędziego 10. edycji Oscyp Snowboard Contest. W rozmowie z Justyną Tylczyńską i Mateuszem Fusiarzem wyjaśniał, na czym polega ocena i przyznawanie punktacji w tej dyscyplinie. - Na Oscypie mamy przeważnie trzech sędziów. Głównie oceniana jest trudność triku wykonywanego przez "riderów". Istotnym czynnikiem jest też styl, jaki reprezentują zawodnicy. Jest to również jeden z trudniejszych w ocenie elementów. Staramy się każdy przejazd oceniać obiektywnie, ale nie jest tajemnicą, że sędziowie mają swój gust, jeżeli chodzi o styl jazdy - tłumaczył.

W audycji rozmawialiśmy z organizatorem imprezy Piotrem Gatysem, komentatorem zawodów Maćkiem Heczko, a także z zawodnikami tegorocznych zawodów Michałem Ligockim i Maćkiem Długoszem, którzy opowiadali o stresie przed zawodami, rywalizacji i długiej tradycji Oscyp Snowboard Contest. Zapraszamy do wysłuchania relacji z imprezy.

***

Tytuł audycji: "Co was kręci"

Prowadzą: Mateusz Fusiarz i Justyna Tylczyńska

Goście: Piotr Gatys (organizator imprezy), Maciek Heczko (komentator), Michał Ligocki i Maciek Długosz (zawodnicy), Zofia Zborowska (aktorka, snowboardzistka), Jan Wolak (snowboardzista, sędzia, współtwórca projektu Wolak Brothers)

Data emisji: 28.01.2017

Godzina emisji: 11.08

ac/gs

Czytaj także

Czwórkowe szaleństwo na GO*POW 2017

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:01
Doskonała atmosfera, warsztaty, zawody w skokach na poduchę, a także wyjątkowa niespodzianka od Czwórki. Tak było na festiwalu GO*POW 2017 we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Zielonka o pasji do deskorolki, surfingu i... gotowania

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:05
- Zaczęło się dość naturalnie. Na nartach jeździłem od dzieciństwa. W wieku dziesięciu postanowiłem spróbować się na desce snowboardowej, reszta potoczyła się naturalnie - opowiadał Mateusz Zielonka, skate, snowboardzista i surfer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

OSCYP. Jak jamują snowboardziści?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 15:30
W ostatni weekend stycznia na stoku Kotelnica spotkają się snowboardziści, aby zmierzyć się w walce o tytuł najlepszego zawodnika. - OSCYP odbędzie się już po raz 10., a taki jubileusz zobowiązuje. Organizatorzy przygotowali kilka nowości - m.in. "Staruch Jam", w którym wezmę udział - mówi snowboardzista, Aleksander Lange.
rozwiń zwiń
Czytaj także

OSCYP na Kotelnicy! Ekipa Czwórki w Białce Tatrzańskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 09:00
Specjalne audycje na żywo z zaśnieżonej Kotelnicy, konkursy, pokazy, kursy i mnóstwo pozytywnej energii! Ekipa Czwórki była tam razem ze snowboarderami!
rozwiń zwiń