"Nie oceniajmy płyty po okładce" - Myasta w wywiadzie tuż po premierze debiutanckiego klipu "Tańcz"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 22:18
O tym jest ten teledysk - o powierzchowności naszych ocen. W jego realizację zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. - Cieszyliśmy się, że możemy dać tym ludziom udział w czymś dla nas ważnym i że teraz możemy wspólnie oglądać tego efekty - mówił na naszej antenie wokalista zespołu Michał "Majki" Kowalski.
Zespół Myasta
Zespół MyastaFoto: Ania Powałowska

Za nami premiera pierwszego profesjonalnego klipu Myasta – laureata konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Teledysk powstał do singlowej piosenki "Tańcz", zapowiadającej debiutancki krążek grupy, który ukaże się 6 listopada.

- Za każdym razem jak włączam ten teledysk, to oglądam go z uśmiechem na twarzy - cieszę się, że już pojawiają się pod nim pozytywne komentarze - mówi Majki.

 

Posłuchaj
20:59 _PR4_AAC_myasta_wyw_all_ 2020_10_16.mp3 W audycji rozmawiamy o premierowym klipie zespołu Myasta (Będzie Głośno!/Czwórka)

W piosence można bliżej poznać zespół, bo w zasadzie każdy z osobna jest tam przedstawiony. Utwór mówi o tańcu i zabawie i można by pomyśleć, że i klip będzie utrzymany w imprezowej atmosferze - jednak jest to zupełnie inna historia.


Premiera klipu "Bramy snu" Ms Obsession
ms obsession 1200.jpg
Premiera klipu "Bramy snu" Ms Obsession

- Przyznam, że sam bym się spodziewał teledysku w stylu tanecznym, takim piątkowym - opowiada gość audycji. - Jednak gdy Adrian - reżyser klipu - przedstawił nam dwie propozycje, to właśnie ta od razu nas chwyciła za serce. Pierwszoplanową postacią jest Kamil Grabowski - chłopak z zespołem Downa, który pokazał nam wszystkim, że każdy może tańczyć i się bawić, i na każdego muzyka ma dobry wpływ.

ZOBACZ WIĘCEJ:Mysta i Tańcz - za nami premiera debiutanckiego klipu >>>

W teledysku wystąpiło kilkadziesiąt osób, w tym dzieci i rodziny członków zespołu Myasta, a także dzieci i opiekunowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chełmnie (Domy Chełmno i Unisław). - Wielkie podziękowania dla nich wszystkich - stanęli na wysokości zadania - mówił gość audycji.

Świetna zabawa

Jak przyznaje wokalista, tańca na planie nie brakowało i wszyscy się świetnie bawili, chociaż przed dniem zdjęciowym były obawy, jak dzieci i Kamil poradzą sobie na planie przez tyle godzin. - To było naprawdę pozytywne zaskoczenie -mówi - cały dzień upłynął z uśmiechem na twarzy, była energia i wielki ukłon tutaj w stronę Adriana - reżysera - nie pozwalał nam, żeby jej poziom spadał. Zagrzewał nas do pracy - wspaniała robota.


Atme w akustycznym wydaniu -To nasza nowa droga
atme_acoustic 1200.jpg
Atme w akustycznym wydaniu - To nasza nowa droga

Żeby historia miała sens

Jak opowiada sam reżyser Adrian Pietraszewski, zaangażowanie głównych bohaterów, zespołu i ich rodzin, przyjaciół oraz całej ekipy w realizację teledysku było niesamowite. Zaś pomysł na klip wziął się między innymi z jego różnorodnych doświadczeń.

Zobacz także:

Laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

- Myślę, że w tym obrazie udało nam się uchwycić kilka prawd, które się bronią w warstwie audiowizualnej. To jest bardzo zabawowa piosenka, z olbrzymią energią, zachęcająca do tańca - mówi. - Ja mam taką wewnętrzną zasadę, że w projektach, które się może odrobinę zbliżają bardziej do sztuki, a trochę oddalają od świata komercyjnego, staram się zawsze wydobyć jakąś prawdę i opowiedzieć coś ludziom. Sam utwór w warstwie tekstowej i muzycznej jest energetyczny, ale i jednocześnie bardzo prosty, więc pomyślałem, żeby ta historia - którą będziemy opowiadać -  miała jakiś sens, jakąś opowieść, prawdę na temat poszczególnych ludzi, jednostek i nas jako społeczeństwie. Mimo różnic jest coś, co nas łączy i tak naprawdę muzyka pokazuje, że my się w emocjach naprawdę niewiele różnimy - tłumaczy reżyser. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał "Majki" Kowalski (wokalista Myasta),  Adrian Pietraszewski (reżyser teledysku)

Data emisji: 16.10.2020

Godzina emisji: 18.19

aw

Czytaj także

The Rookles: płyta "Draw The Lina" dostała od nas trzy życia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 22:02
Zespół powstał w 2011 roku w podwarszawskim Otwocku. Ich pierwszy krążek "Open Space" kazał się w 2015 roku, a na początku lipca tego roku światło dzienne ujrzał kolejny album od The Rookles "Draw The Line".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteka Muzyka. Arek Kłusowski - co czyta znamienity tekściarz?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 08:20
Damian Sikorski co tydzień zagląda do biblioteczek muzyków. Tym razem o lektury zapytał Arka Kłusowskiego, świetnego muzyka, tekściarza, z którego tekstów korzystają znani artyści. 
rozwiń zwiń