Duszne Granie: w szczycie imprezy stajemy się jednością

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 15:30
- Jesteśmy cyfrowymi didżejami. Wiemy, że umiejętności techniczne są ważne, ale chyba najbardziej liczy się dla nas "czucie parkietu" oraz świadomość tego, w jakim klubie gramy i dla kogo – mówią członkowie poznańskiego duetu Duszne Granie.    
Duszne Granie w składzie: Hubert Grupa i Łukasz Kowalka.
Duszne Granie w składzie: Hubert Grupa i Łukasz Kowalka.Foto: mat. promocyjne

Projekt rozpoczął się od audycji radiowej, szybko rozszerzył zakres działalności i objął kolejne dziedziny, w tym przede wszystkim granie i organizowanie imprez. - Nazwa duetu nawiązywała do dusznych i zadymionych pokojów, w których powstawały bity na "empecetkach", ale z czasem nasze zainteresowanie kulturą klubową wchodziło w muzykę house i disco - wspomina Łukasz Kowalka. - Teraz najczęściej przedstawiamy się jako duet parający się brzmieniami z okolic soulful house i disco.

Duszne Granie rezyduje w poznańskich Rewirach i gości w klubach w całej Polsce. Duet ma także na swoim koncie występy m.in. na Audioriver Festival czy u boku takich postaci jak: Purple Disco Machine, DJ Boring, Dam Swindle i Park Hye Jin. - Najbardziej chyba lubimy małe kluby, gdzie mamy bliski kontakt z publicznością, gdzie czujemy ciepło rozgrzanych w tańcu ciał. Odpowiada nam ta duszna atmosfera, która świetnie rezonuje z disco – opowiadają goście Norberta Borzyma.

Jako didżeje, Łukasz Kowalka i Hubert Grupa eksplorują wiele gatunków i nie ograniczają się do jednego stylu. - Wydaje mi się, że teraz jest najlepszy czas na ekstremalnie eklektyczne sety, bo ludzie są na to gotowi, i szybko złapaliby vibe didżeja, który płynie po gatunkach - mówi Hubert. - Gramy w formule b2b, po dwa lub trzy tracki, czasami też zaczynamy od półgodzinnych setów, które pozwalają nam poczuć "mood". Im dalej w noc, tym więcej spontaniczności i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Natomiast w "peaku" imprezy stajemy się jednością.     

Festiwalowe lato 2023:

Duszne Granie w składzie Łukasz Kowalka i Hubert Grupa to duet, który od ponad dziesięciu lat funkcjonuje na rodzimej scenie muzycznej zajmując się aktywnościami w rozmaitych jej obszarach - od dziennikarstwa, przez rolę bookerów i promotorów, aż po DJ’ing. Didżeje gościli także w audycji "12 cali na godzinę", w której zagrali set. - Postawiliśmy na charakterystyczną dla nas selekcję. Osoby, które regularnie trafiają na nasze imprezy, na pewno skojarzą część tych utworów z naszych występów - opowiadali Kowalka i Grupa.

Posłuchaj
28:02 duszne granie.mp3 Duszne Granie - definicja "czucia parkietu" (Noc Rezydentów/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Noc rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Goście: Łukasz Kowalka, Hubert Grupa 

Data emisji: 17.05.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

ROS addiction: po występie w Fabric mogłem zakończyć karierę

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 13:00
Robert Ros pojawił się na polskiej scenie klubowej już w 1995 roku i jako ROS addiction stał się jedną z najważniejszych postaci nurtu drum’n'bass.
rozwiń zwiń
Czytaj także

EAST: utrzymujemy stałe tempo między 126 a 128 bpm

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 14:20
EAST to nowy projekt dwóch doświadczonych didżejów: Easy Audio i Valdemara ST. - Jesteśmy chłopakami ze wschodu, więc miejsce, skąd pochodzimy, połączyliśmy z naszymi pseudonimami artystycznymi i teraz gramy w duecie - opowiadają goście audycji.
rozwiń zwiń