Carbon Silesia Festival 2023. Kto wystąpi w Sztolni Królowa Luiza?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 13:00
Carbon Silesia Festival to impreza organizowana przez twórców SnowFestu. Pomysłodawcą i szefem artystycznym obu wydarzeń jest Igor Fleiszer - DJ, producent i połowa duetu Last Robots. 
CARBON Silesia Festival 2002: Bass Astral
CARBON Silesia Festival 2002: Bass AstralFoto: Łukasz Nowak/oh! hello media

- Organizowanie festiwali to ciężki kawałek chleba, zwłaszcza jeśli zajmujesz się kilkoma sprawami na raz. Wybieram i bookuję artystów, układam line-up, zajmuje się riderami i jestem pierwszą osobą, która ma kontakt z festiwalowymi artystami - opowiada gość Czwórki. Także z największymi gwiazdami sceny. Jak dotąd na SnowFeście i festiwalu Carbon gościli m.in. Booka Shade, Tiger & Woods, Goldie, LTJ Bukem, Monolink Sigma i Shy FX. 

Tańce w sztolni

Tegoroczna odsłona odbędzie festiwalu Carbon się w dniach 23-24 czerwca w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, tradycyjnie już pod patronatem Czwórki. - Mamy świetną XIX-wieczną przestrzeń, oddaną do użytku niecałe dwa lata temu. Muzyka elektroniczna idealnie wpisuje się w industrialny klimat sztolni. Doceniają to i nasi goście, i uczestnicy festiwalu - opowiada Igor Fleiszer. - To bardzo nas cieszy, bo Polacy widzieli już dużo i mają duże oczekiwania. Co więcej rośnie konkurencja, i to nie tylko jeśli chodzi o nowe festiwale w Polsce, ale też w całej Europie.

Gwiazda brytyjskich klubów i producent z Norwegii

Jedną z gwiazd tegorocznego line-up jest Erol Alkan - londyński DJ i producent. Jego dj-ski miks w ramach serii Fabriclive brytyjski "DJ Mag" uznał za najlepszy miks 2014 roku. Erol zyskał też wielką renomę jako producent - nagrywał m.in. albumy Mystery Jets, Late of The Pier, a ostatnio pracował w studiu z Duran Duran. Stworzył też dziesiątki remiksów - m.in. dla Klaxons, Alter Ego, Daft Punk, The Chemical Brothers, MGMT, Justice i Metronomy.

Erol Alkan Live From Bugged Out! At Printworks London | BULLDOG Gin | DJ Mag

- W tym roku udało nam się też zaprosić Hansa-Petera Lindstrøma z Norwegii. Artysta tworzy wyłącznie przy użyciu instrumentów analogowych, nie przepada za komputerami, a w jego studiu stoją dziesiątki syntezatorów. I to właśnie część z nich przywiezie do Zabrza, bo Lindstrøm występuje tylko w formule live - dodaje rozmówca Norberta Borzyma. 

Sprawdź też:

"Didżej, który rządzi światem"

Na festiwalu zagra także Alex Ridha, doskonale znany fanom muzyki elektronicznej jako Boys Noize. Artysta jest zdobywcą statuetki Grammy za wyprodukowanie nagrania "Rain On Me" Lady Gagi i Ariany Grande, a prestiżowy magazyn "Rolling Stone" umieścił Niemca na liście "10 DJ-ów, którzy rządzą światem". - Boys Noize ma dużą wiarygodność na scenie muzyki klubowej i osobiście jest jednym z moich ulubionych producentów - przyznaje Igor Fleiszer. - To bardzo wszechstronna poznać, którą miałem okazję lepiej poznać kilka lat temu. Doskonale czuje się w brudnych przesterowanych dźwiękach electro, ale potrafi też tworzyć porywające i niemonotonne techno.

Boys Noize & Kelsey Lu - Love & Validation | BOYS NOIZE

Posłuchaj
55:23 2023_04_19 22_04_28_PR4_Noc_Rezydentow.mp3 Carbon Silesia Festival - co w programie tegorocznej odsłony? (Noc Rezydentów/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Gość: Igor Fleiszer (dj, producent, organizator festiwalu)

Data emisji: 19.04.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

"Muzyka skupiona". Bartosz Kruczyński zapowiada nowe płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 10:00
- Dopasowuje się do publiczności w ramach swojego gustu, bo lubię imprezy, na których ludzie naprawdę się bawią - opowiada. Czasami lubię też dopasować się do miejsca, w którym gram - mówi didżej i producent Bartosz Kruczyński, znany też jako Earth Trax i Pejzaż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ROS addiction: po występie w Fabric mogłem zakończyć karierę

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 13:00
Robert Ros pojawił się na polskiej scenie klubowej już w 1995 roku i jako ROS addiction stał się jedną z najważniejszych postaci nurtu drum’n'bass.
rozwiń zwiń