Vitcat i Truant w formule B2B: dla nas są to wyścigi

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 13:30
Vitcat, czyli Magda Witak, oraz Patryk Szulc, znany jako Truant, połączyli siły za konsoletą i grają B2B. To niezwykle popularna na świecie formuła występu, w której biorą udział najważniejsi przedstawiciele muzyki elektronicznej - DJ Tennis, Ricardo Villalobos, Ben Clock, Luciano i Dixon.
Magda Witak, znana jako Vitcat  i Truant
Magda Witak, znana jako Vitcat i TruantFoto: Wojtek Rojek

Milczące porozumienie

Wspólne występy dwóch (lub więcej) didżejów w jednym czasie na tym samym setupie to nie tylko gratka dla fanów, ale też dobra zabawa dla samych artystów. - Po raz pierwszy zagraliśmy razem rok temu na Wisłoujściu. Sytuacja była ryzykowna, bo nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. A poza tym oboje mamy dość wybuchowe charaktery. W trakcie seta nie odezwaliśmy się do siebie ani słowem, ale opłacało się, bo po festiwalu otrzymaliśmy dobry feedback - śmieje się  Patryk Szulc. - Powtórzyliśmy to potem jeszcze dwa razy. Między innymi w sopockim Sfinksie, gdzie graliśmy całą noc i też prawie w ogóle nie gadaliśmy - mówi Magda Witak. - Może to milczenie jest kluczem do naszego sukcesu.   

Różnica pokoleń? Nie istnieje 

Vitcat przygodę z DJ-ką zaczęła pod koniec 2018 roku, podczas udziału w Smolna Academy, gdzie dziś jest bookerką. Swój pierwszy występ przed większą publicznością zaliczyła podczas afteru po Revive. Miała okazję zagrać na takich festiwalach jak Undercity, Wisłoujście oraz na cyklu Welcome Back Devil by Shlømo. Truant to bez wątpienia jedna z najbardziej dynamicznych postaci w świecie muzyki elektronicznej. Pierwszy raz za gramofonami stanął w 2004 roku w legendarnym, ale niestety nieistniejącym już klubie Paragraf 51. Przez ostatnie 15 lat zdołał solidnie zapracować, aby nazywać go człowiekiem orkiestrą.

Sprawdź też:

Wyścigi, ale nie do mety

Vitkac w swoich setach przedstawia własną definicję muzyki: od szybkiego groove po trance i techno. W przypadku Truanta miłość do wielu gatunków muzycznych pozwala mu często zacząć występ od breaków przez tribalowe oldschoolowe techno i industrialne brzmienia aż do jungle i drum and bassu. - W trakcie wspólnych występów Magda mnie ciągle zaskakuje. Na początku myślałem, że to ja będę musiał ciągnąć tempo, a po drugim B2B okazało się, że zostałem w tyle i muszę szukać szybszych kawałków - wspomina Truant. - Nie przygotowujemy się do takiego grania, nie organizujemy narad. Stawiamy na spontaniczność, bo wydaje nam się, że w tej formule właśnie o to chodzi. B2B traktujemy trochę jak wyścigi, w których przede wszystkim liczy się dobra zabawa, a nie jak najszybsze dotarcie do mety.  

Posłuchaj
57:02 2023_05_31 22_02_57_PR4_Noc_Rezydentow.mp3 Vitcat B2B Truant. Jak artyści przygotowują się do występów? (Noc Rezydentów/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Noc rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Goście:  Vitcat (Magda Witak), Truant (Patryk Szulc)

Data emisji: 31.05.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

ROS addiction: po występie w Fabric mogłem zakończyć karierę

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 13:00
Robert Ros pojawił się na polskiej scenie klubowej już w 1995 roku i jako ROS addiction stał się jedną z najważniejszych postaci nurtu drum’n'bass.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duszne Granie: w szczycie imprezy stajemy się jednością

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 15:30
- Jesteśmy cyfrowymi didżejami. Wiemy, że umiejętności techniczne są ważne, ale chyba najbardziej liczy się dla nas "czucie parkietu" oraz świadomość tego, w jakim klubie gramy i dla kogo – mówią członkowie poznańskiego duetu Duszne Granie.    
rozwiń zwiń