Sztuka didżejowania. Poznaj spojrzenie nuarrrrra

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 13:51
nuarrrrr to krakowski didżej, który coraz śmielej zaznacza swoje oryginalne podejście do miksu i klubowej selekcji, dzięki czemu coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej. Norbert Borzym porozmawia z artystą o sztuce didżejowania i krakowskiej scenie klubowej. 
Nuarrrrr opowie w Czwórce o swoim sposobie didżejowania i krakowskiej scenie klubowej
Nuarrrrr opowie w Czwórce o swoim sposobie didżejowania i krakowskiej scenie klubowejFoto: archiwum prywatne artysty

nuarrrrrr to Krakowski Personal Jesus, twórca serii imprez Tres Bienski, część projektu REMORA, a także postać, która coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej - zaznaczając tym samym swoje oryginalne podejście do miksu oraz klubowej selekcji. Razem z barem Sekta Selekta prowadzi szkołę muzyki elektronicznej FUNDAMENT. W "Nocy Rezydentów" w rozmowie z Norbertem Borzymem opowie o własnych produkcjach, swoim podejściu do muzyki, didżejowania i inspiracjach. 

Artystę można było go usłyszeć w takich klubach i na festiwalach jak: Jasna 1, Ciało, Schron, Prozak 2.0, Szpitalna 1, Piekło Nad Niebem, Spatif / Las Festival, Audioriver Festival, NURT Festival / Mazury Club, Synergy Cult.

Występował z takimi artystami jak Octo Octa, Sedef Adasi, Alex Kassian, Sasha Zlykh, Cormac, Pavel Plastikk, Pahatam, Serge Jazzmate, Chewchew, Zombies in Miami, Peach, Kid Simius, Oliver Huntemann, Biggi Veira (½ Gus Gus), Robag Wruhme i Woo York.

Jego set będziecie mogli usłyszeć już w czwartek (23.11) w Czwórce. Artysta zagra w "12 calach na godzinę" tuż po 19.00.

***

Audycja "Noc Rezydentów" poświęcona jest sztuce didżejowania. Prowadzący co tydzień zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Rozmawiają o muzyce, technice i polskich klubach.

Zobacz też:

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (22.11) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

pj/pr

Czytaj także

Igo z singlem "Puls miast". Numer, którego bohaterem jest Kraków

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 17:40
- Każde miasto ma swój własny puls. Tworzy ścieżkę dźwiękową, która nadaje rytm życiu jego mieszkańców. Wystarczy się zatrzymać, wsłuchać, dać się ponieść. O tym właśnie jest "Puls miast" - mówił Igor "Igo" Walaszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

nuarrrrr za dekami Czwórki. Połuchaj go w "12 calach na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 20:00
nuarrrrrr coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej - zaznaczając tym samym swoje oryginalne podejście do miksu oraz klubowej selekcji. Posłuchaj go w Czwórce. 
rozwiń zwiń