Evius w Nocy Rezydentów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 12:30
W najnowszej odsłonie audycji, gościem Czwórki będzie Evius. W rozmowie z Norbertem Borzymem opowie o swoich projektach, inspiracjach i planach. 
Evius
EviusFoto: archiwum prywatne artysty

W środowy wieczór studio Czwórki odwiedzi Evius, trójmiejsko-warszawska hybryda i gagatek. DJ, producent i organizator imprez pt. Kosmos i Rave Like It’s 1998. Puszcza muzykę z czarnych płyt lub obszernie zapakowanych pendrive’ów. Wydał swoją muzyką dla takich wytwórni jak Dom Trojga, Coastline Northern Cuts, Oramics i Father & Sons Records And Tapes czy Potop Records. Obecny jest także w radiu. 

Jego muzyczne spektrum określają następujące słowa klucze - house, disco, bass, rave, electro, acid, techno.


***

Audycja "Noc Rezydentów" poświęcona jest sztuce didżejowania. Prowadzący co tydzień zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Rozmawiają o muzyce, technice i polskich klubach.

Zobacz też:

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (13.12) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

pj/mat.pras. 

Czytaj także

Igo z singlem "Puls miast". Numer, którego bohaterem jest Kraków

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 17:40
- Każde miasto ma swój własny puls. Tworzy ścieżkę dźwiękową, która nadaje rytm życiu jego mieszkańców. Wystarczy się zatrzymać, wsłuchać, dać się ponieść. O tym właśnie jest "Puls miast" - mówił Igor "Igo" Walaszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

nuarrrrr za dekami Czwórki. Połuchaj go w "12 calach na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 20:00
nuarrrrrr coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej - zaznaczając tym samym swoje oryginalne podejście do miksu oraz klubowej selekcji. Posłuchaj go w Czwórce. 
rozwiń zwiń