Bisti - tanecznie i z klasą w "Nocy Rezydentów"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2023 12:30
Bisti to DJ, kolekcjoner, meloman, koneser rytmu i entuzjasta dobrej zabawy związany ze znanym i lubianym projektem The Very Polish Cut-Outs. W środowy wieczór odwiedzi Czwórkę
Bisti - DJ, kolekcjoner, meloman, koneser rytmu i entuzjasta dobrej zabawy
Bisti - DJ, kolekcjoner, meloman, koneser rytmu i entuzjasta dobrej zabawyFoto: archiwum prywatne artysty

Bisti to DJ, kolekcjoner, meloman, koneser rytmu i entuzjasta dobrej zabawy związany ze znanym i lubianym projektem The Very Polish Cut-Outs.

Bisti zadebiutował na szóstej części winylowego samplera wytwórni współtworząc z Karolem Aleksandrem hitowy edit utworu Anny Jantar "Dżinsowe maniery", za to na siódmej części znalazł się edit autorstwa Bistiego i Dyyune’a "W moim niebie nie ma gwiazd". Rok 2021 przyniósł z kolei szaloną wersję polskiego coveru Abby "Daj mi" ("Gimme gimme"), która do dziś trzęsie każdym parkietem.

Swego czasu prowadził również audycję "The very polish radio".

W jego selekcji nieznane i zapomniane nagrania sprzed lat przeplatają się z nietuzinkową muzyką obecnych czasów. Zawsze tanecznie i z klasą.

***

Audycja "Noc Rezydentów" poświęcona jest sztuce didżejowania. Prowadzący co tydzień zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Rozmawiają o muzyce, technice i polskich klubach.

Zobacz też:

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (13.12) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

pj/mat.pras. 

Czytaj także

Igo z singlem "Puls miast". Numer, którego bohaterem jest Kraków

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 17:40
- Każde miasto ma swój własny puls. Tworzy ścieżkę dźwiękową, która nadaje rytm życiu jego mieszkańców. Wystarczy się zatrzymać, wsłuchać, dać się ponieść. O tym właśnie jest "Puls miast" - mówił Igor "Igo" Walaszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

nuarrrrr za dekami Czwórki. Połuchaj go w "12 calach na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 20:00
nuarrrrrr coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej - zaznaczając tym samym swoje oryginalne podejście do miksu oraz klubowej selekcji. Posłuchaj go w Czwórce. 
rozwiń zwiń