SLG i wielobarwne wariacje w "Nocy Rezydentów"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 11:00
SLG to Łukasz Seliga - urodzony w Łodzi, obecnie osiadły w Warszawie producent, live act i DJ specjalizujący się w wielobarwnych wariacjach na temat szeroko rozumianej muzyki house. 
SLG czyli Łukasz Seliga odwiedzi Czwórkę
SLG czyli Łukasz Seliga odwiedzi CzwórkęFoto: archiwum prywatne artysty

SLG na scenie obecny jest od blisko dwudziestu lat, podczas których wydawał nagrania dla renomowanych wytwórni takich jak Studio Barnhus czy Pets, remiksował popularnych artystów takich jak Eats Everything czy Fjaak.  Zjeździł z występami całą Europę jak i Japonię czy Chiny.

Poza działalnością solową, tworzył z Eltronem duet Seltron 400, z którym to przez 3 lata byli rezydentami kultowej londyńskiej stacji radiowej Rinse.fm, prowadząc comiesięczną audycję, jak i berlińsko-warszawski projekt Casiopepe. Zdarza mu się również komponować muzykę użytkową do telewizji czy gier komputerowych.


***

Audycja "Noc Rezydentów" poświęcona jest sztuce didżejowania. Prowadzący co tydzień zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Rozmawiają o muzyce, technice i polskich klubach.

Zobacz też:

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (10.01) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

pj/mat.pras. 

Czytaj także

Igo z singlem "Puls miast". Numer, którego bohaterem jest Kraków

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 17:40
- Każde miasto ma swój własny puls. Tworzy ścieżkę dźwiękową, która nadaje rytm życiu jego mieszkańców. Wystarczy się zatrzymać, wsłuchać, dać się ponieść. O tym właśnie jest "Puls miast" - mówił Igor "Igo" Walaszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

nuarrrrr za dekami Czwórki. Połuchaj go w "12 calach na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 20:00
nuarrrrrr coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej - zaznaczając tym samym swoje oryginalne podejście do miksu oraz klubowej selekcji. Posłuchaj go w Czwórce. 
rozwiń zwiń