Noc Rezydentów. Zambon o wydawnictwie i produkcjach imprez muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2023 14:30
W najnowszej odsłonie audycji, gościem Czwórki będzie Zambon - szef wytworni The Very Polish Cut Outs, DJ, producent i promotor imprez muzycznych. W rozmowie z Norbertem Borzymem opowie o swoich projektach, inspiracjach i planach. 
W audycji Noc Rezydentów gościem będzie Zambon, wydawca, producent muzyczny i DJ.
W audycji "Noc Rezydentów" gościem będzie Zambon, wydawca, producent muzyczny i DJ.Foto: NOWOTNIAK

W środowy wieczór studio Czwórki odwiedzi Maciej Zambon, czyli Zambon. Jest założycielem popularnej wytwórni The Very Polish Cut Outs, pod której szyldem także organizuje popularne wydarzenia muzyczne. Zambon, wspólnie z DYYU∩E, współtworzy również projekt Zuchy. Razem stworzyli między innymi doskonały remiks dla Fisz Emade Tworzywo

Zambon jest także producentem i DJ-em, który na koncie ma wiele editów starych polskich nagrań (m.in. takich jak Franek Kimono, Breakout, Budka Suflera, Cool Kids of Death). Na co dzień artysta mieszka i tworzy w Berlinie, a w Czwórce opowie o swoich projektach, sztuce didżejowania, inspiracjach i planach. 

***

Audycja "Noc Rezydentów" poświęcona jest sztuce didżejowania. Prowadzący co tydzień zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Rozmawiają o muzyce, technice i polskich klubach.

Zobacz też:

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (29.11) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

aw/pr

Czytaj także

Igo z singlem "Puls miast". Numer, którego bohaterem jest Kraków

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 17:40
- Każde miasto ma swój własny puls. Tworzy ścieżkę dźwiękową, która nadaje rytm życiu jego mieszkańców. Wystarczy się zatrzymać, wsłuchać, dać się ponieść. O tym właśnie jest "Puls miast" - mówił Igor "Igo" Walaszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

nuarrrrr za dekami Czwórki. Połuchaj go w "12 calach na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 20:00
nuarrrrrr coraz śmielej rozpycha się na lokalnej scenie klubowej - zaznaczając tym samym swoje oryginalne podejście do miksu oraz klubowej selekcji. Posłuchaj go w Czwórce. 
rozwiń zwiń