X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czwórka idzie na studia". Ostatni przystanek - Toruń!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:12
Po spotkaniach we Wrocławiu i w Lublinie, przyszedł czas na Toruń! 4 grudnia dziennikarze Czwórki odwiedzili Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W programie audycje i relacje na żywo, animacje, spotkania z przedstawicielami uczelni, set DJ-ski, warsztaty kulinarne, szydełkowania i tworzenia łapaczy snów z recyklingu oraz trening personalny.
Audio
  • "Czwórka idzie na studia" w Toruniu - kulinaria sprzed wieków i nietypowe kierunki studiów (Stacja Nauka/Czwórka)
  • Set DJ-ski Norberta Borzyma (Muzyczny Lunch/Czwórka)
  • "Czwórka idzie na studia" w Toruniu. Programy dla absolwentów i nie tylko (Dajesz radę/Czwórka)
Stacja Nauka podczas akcji Czwórka idzie na studia w Toruniu
"Stacja Nauka" podczas akcji "Czwórka idzie na studia" w ToruniuFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Toruń był trzecim i ostatnim przystankiem na uczelnianej trasie Czwórki. W ramach akcji "Czwórka idzie na studia", studenci mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań i projektów, nad którymi pracują w kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na uczelniach. To spotkania, aktywności i warsztaty przy muzyce prezentowanej przez DJ-ów stacji.

Plenerowe studio Czwórki stanęło na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W samo południe Patryk Kuniszewicz zaprosił słuchaczy na "Stację Nauka", na żywo z udziałem publiczności. POSŁUCHAJ >>>

Następnie Norbert Borzym, czyli DJ Bert zaproponował autorską selekcję muzyki w porze obiadowej - "Muzyczny lunch" rozpoczął się o godz. 13.00. POSŁUCHAJ >>>

Tuż po godzinnej dawce najlepszej muzyki mogliście usłyszeć Martę Hoppe w poradniczej audycji "Dajesz radę" (godz. 14.00-15.00). POSŁUCHAJ >>>


plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "PlenAirowe" audycje Czwórki >>>

Na miejscu czekała moc moc atrakcji, m.in. trickboard, rzuty do celu, zdjęcia w ramce, trening z trenerem personalnym Piotrem Galusem. Sprawdziliśmy także, jak zrobić łapacz snów z recyklingu, były warsztaty dań na szybko dla głodnego studenta, porady prawne, dowiedzieliśmy się też, jak zostać dziennikarzem radiowym. 

Graf. Czwórka Graf. Czwórka

W plenerowym studiu Czwórki pojawili się nie tylko dziennikarze, ale również przedstawiciele kół studenckich, a nawet młodzi redaktorzy ze studenckiej telewizji UMK TV i rozgłośni Radio Sfera. Do dyspozycji uczestników akcji byli też studenci prezentujący swoją działalność: stanowisko wirtualnej rzeczywistości Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, studium rysunkowe realistycznego portretu i abstrakcyjne przetworzenie malarskiego portretu Wydziału Sztuk Pięknych oraz stanowisko archeologów Wydziału Nauk Historycznych. W ramach warsztatów historyczno-kulinarnych, realizowanych przez dr Martę Sikorską z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK i Agnieszkę Michałowską z Akademii Kulinarnej Studio "A", studenci przygotowali potrawy wigilijne, inspirowane recepturami sprzed kilku wieków, częściowo zapomniane i być może dla niektórych zaskakujące.

ZOBACZ TAKŻE "Typowy student psychologii" w cyklu "Czwórka idzie na studia" >>>

Czwórka idzie na studia Lublin 120.jpg
Czwórka idzie na studia - tak było w Lublinie >>>

Ponadto przedstawiciele Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum zaproponowali porady kosmetyczki i warsztaty makijażu, a Wydział Prawa i Administracji - porady prawne. Na miejscu znalazł się również punkt informacyjny programu Erasmus+, który oferuje możliwość wyjazdu na zagraniczne studia, praktyki oraz inne programy edukacyjne. Z kolei przedstawiciele Programu "Absolwent UMK" opowiadali o Karcie Absolwenta UMK i zapraszali do wspólnych gier w planszówki.

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka w Toruniu - kulinaria sprzed wieków i nietypowe kierunki studiów

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 18:26
W ramach akcji "Czwórka idzie na studia" spotkaliśmy się z słuchaczami w Toruniu. Patryk Kuniszewicz z Czwórkowym mikrofonem odwiedził Uniwersytet Mikołaja Kopernika. 
rozwiń zwiń