"Czwórka idzie na studia". Ostatni przystanek - Toruń!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:12
Po spotkaniach we Wrocławiu i w Lublinie, przyszedł czas na Toruń! 4 grudnia dziennikarze Czwórki odwiedzili Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W programie audycje i relacje na żywo, animacje, spotkania z przedstawicielami uczelni, set DJ-ski, warsztaty kulinarne, szydełkowania i tworzenia łapaczy snów z recyklingu oraz trening personalny.
Audio
  • "Czwórka idzie na studia" w Toruniu - kulinaria sprzed wieków i nietypowe kierunki studiów (Stacja Nauka/Czwórka)
  • Set DJ-ski Norberta Borzyma (Muzyczny Lunch/Czwórka)
  • "Czwórka idzie na studia" w Toruniu. Programy dla absolwentów i nie tylko (Dajesz radę/Czwórka)
Stacja Nauka podczas akcji Czwórka idzie na studia w Toruniu
"Stacja Nauka" podczas akcji "Czwórka idzie na studia" w ToruniuFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Toruń był trzecim i ostatnim przystankiem na uczelnianej trasie Czwórki. W ramach akcji "Czwórka idzie na studia", studenci mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań i projektów, nad którymi pracują w kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na uczelniach. To spotkania, aktywności i warsztaty przy muzyce prezentowanej przez DJ-ów stacji.

Plenerowe studio Czwórki stanęło na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W samo południe Patryk Kuniszewicz zaprosił słuchaczy na "Stację Nauka", na żywo z udziałem publiczności. POSŁUCHAJ >>>

Następnie Norbert Borzym, czyli DJ Bert zaproponował autorską selekcję muzyki w porze obiadowej - "Muzyczny lunch" rozpoczął się o godz. 13.00. POSŁUCHAJ >>>

Tuż po godzinnej dawce najlepszej muzyki mogliście usłyszeć Martę Hoppe w poradniczej audycji "Dajesz radę" (godz. 14.00-15.00). POSŁUCHAJ >>>


plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "PlenAirowe" audycje Czwórki >>>

Na miejscu czekała moc moc atrakcji, m.in. trickboard, rzuty do celu, zdjęcia w ramce, trening z trenerem personalnym Piotrem Galusem. Sprawdziliśmy także, jak zrobić łapacz snów z recyklingu, były warsztaty dań na szybko dla głodnego studenta, porady prawne, dowiedzieliśmy się też, jak zostać dziennikarzem radiowym. 

Graf. Czwórka Graf. Czwórka

W plenerowym studiu Czwórki pojawili się nie tylko dziennikarze, ale również przedstawiciele kół studenckich, a nawet młodzi redaktorzy ze studenckiej telewizji UMK TV i rozgłośni Radio Sfera. Do dyspozycji uczestników akcji byli też studenci prezentujący swoją działalność: stanowisko wirtualnej rzeczywistości Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, studium rysunkowe realistycznego portretu i abstrakcyjne przetworzenie malarskiego portretu Wydziału Sztuk Pięknych oraz stanowisko archeologów Wydziału Nauk Historycznych. W ramach warsztatów historyczno-kulinarnych, realizowanych przez dr Martę Sikorską z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK i Agnieszkę Michałowską z Akademii Kulinarnej Studio "A", studenci przygotowali potrawy wigilijne, inspirowane recepturami sprzed kilku wieków, częściowo zapomniane i być może dla niektórych zaskakujące.

ZOBACZ TAKŻE "Typowy student psychologii" w cyklu "Czwórka idzie na studia" >>>

Czwórka idzie na studia Lublin 120.jpg
Czwórka idzie na studia - tak było w Lublinie >>>

Ponadto przedstawiciele Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum zaproponowali porady kosmetyczki i warsztaty makijażu, a Wydział Prawa i Administracji - porady prawne. Na miejscu znalazł się również punkt informacyjny programu Erasmus+, który oferuje możliwość wyjazdu na zagraniczne studia, praktyki oraz inne programy edukacyjne. Z kolei przedstawiciele Programu "Absolwent UMK" opowiadali o Karcie Absolwenta UMK i zapraszali do wspólnych gier w planszówki.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Czwórka w Toruniu - kulinaria sprzed wieków i nietypowe kierunki studiów

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 18:26
W ramach akcji "Czwórka idzie na studia" spotkaliśmy się z słuchaczami w Toruniu. Patryk Kuniszewicz z Czwórkowym mikrofonem odwiedził Uniwersytet Mikołaja Kopernika. 
rozwiń zwiń