Student szuka pracy. Co w ofercie Targów Pracy?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:00
Poszukiwanie pracy lub praktyk zawodowych jest w dobie pandemii niezwykle trudne, dlatego - jak przekonywał Karol Jaskóła, współorganizator Studenckich Targów Pracy SGH - warto korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

Posłuchaj
shutterstock Harbucks studenci ludzie  radość 1200.jpg
Studenckie koło naukowe - szansa na karierę?

"Pokolenie lockdown" to ludzie, którzy swoją zawodową drogę zaczynali w czasie pandemii, albo którzy dopiero w tym roku kończą studia. Jak wyliczała prowadząca audycję Weronika Puszkar, to oni są w najtrudniejszej sytuacji, a pracy nie może znaleźć co szósty student kończący wyższą uczelnię w Polsce. Absolwentom w zaistnieniu na rynku pomóc mają Targi Pracy 2021 Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, nad którymi Czwórka objęła patronat. - Firmy ograniczają zarówno miejsca pracy, jak i możliwości odbycia stażu, a liczba studentów się nie zmniejsza, więc konkurencja rośnie. Wciąż można jednak wyróżnić się podczas rekrutacji i dostać pracę - mówił gość Czwórki. 

Posłuchaj
08:39 strefa studenta czwórka 16.03.2021.mp3 O Targach Pracy SGH opowiada Karol Jaskóła (Strefa studenta/Czwórka) 

Zobacz także:

Pierwsze studenckie Targi Pracy 2021 SGH, ​​projekt Samorząd Studentów, pozwala na bliższe poznanie ofert największych firm na polskim rynku pracy Karol Jaskóła

Uczestnicy Targów zdalnie będą mieć możliwość poznania perspektyw, jakie daje ich kierunek studiów. To także, jak przekonywał gość Czwórki, okazja na spotkanie z potencjalnym pracodawcą, skorzystanie z doświadczenia zaproszonych prelegentów i wzięcia udziału w wykładach czy warsztatach. - Mamy firmy z różnych branż, działające m.in. w marketingu, logistyce, doradztwie podatkowym i biznesowym czy analizowaniu danych  - wyliczał Karol Jaskóła. - Na każdym stoisku podczas Targów będzie możliwość czatu przez internet z gośćmi wydarzenia, a także przejrzenie ofert konkretnych firm. Będą także warsztaty, dotyczące rekrutacji online, a także Wioska Targowa Online, czyli dedykowana platforma dla odwiedzających.

Sprawdź także:

Gość Czwórki radził także, jak przygotować się do wzięcia udziału w Targach. - Sam zadałbym pytania m.in. dotyczące możliwości pracy zdalnej albo hybrydowej, by w ramach odbywania stażu móc także uczyć się od bardziej doświadczonych pracowników - tłumaczył gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta
Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Karol Jaskóła (współorganizator Studenckich Targów Pracy SGH)

Data emisji: 16.03.2021

Godz. emisji: 14.08

kd

Czytaj także

Risk engineer. W Polsce jest ich stu, może dołączysz?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 17:40
W Polsce osób tej profesji jest niewiele, ale zapotrzebowanie na inżynierów oceny ryzyka cały czas rośnie. To z pewnością zawód przyszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki zawód liczy się w pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 09:04
Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, ale pokazała też jakie zawody mogą przetrwać kryzys związany z lockdownem. 
rozwiń zwiń