Nieprzeciętni 2022. Poznaj finalistów i głosuj - został ostatni tydzień

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 12:00
Już tylko do 12 czerwca można wybierać swojego faworyta w plebiscycie Czwórki. Spośród 10 finalistów wyłonionych przez jury zostanie wybrany jeden, który otrzyma tytuł Nieprzeciętnego 2022. Ostatnie słowo należy do słuchaczy i internautów. Nazwisko zwycięzcy poznamy 23 czerwca podczas uroczystej gali finałowej.
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2022
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2022Foto: mat. pras./Czwórka

GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA TUTAJ! <<<

Tylko do niedzieli 12 czerwca potrwa rejestracja głosów wyłaniających Nieprzeciętnego 2022. Plebiscyt stawia za cel zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne oraz mają nietypowe zainteresowania. Jednym słowem wszystkich, których można określić mianem niezwykłych. - Nieprzeciętny to człowiek zaangażowany w życie. Człowiek, któremu chce się więcej - mówiła mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki i przewodnicząca jury plebiscytu. 

Akcja, która wystartowała już po raz kolejny w marcu, adresowana jest do osób między 18. a 35. rokiem życia. Słuchacze mogli do 17 kwietnia zgłaszać kandydatury spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, a nawet samych siebie, a jury wybrało już finałową dziesiątkę. Rozpoczynamy głosowanie słuchaczy na stronie internetowej Czwórki. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki Bluetooth. 

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022 <<<

Spośród tegorocznych zgłoszeń, które spływały do Czwórki z całego kraju - w marcu i kwietniu, kapituła konkursu wybrała 10 finalistów. Są to: Aleksandra Bednarek (24 lata, Łódź), Łukasz Luky Franusik (21 lat, Bytom), Hubert Gross (24 lata, Rzeszów), Jagoda Hofman (24 lata, Katowice), Michał Kuryłek (21 lat, Warszawa), Małgorzata Leśniewska (19 lat, Gostynin), Kornelia  Olkucka (18 lat, Chotomów), Bartosz Ostałowski (35 lat, Kraków), Marcelina Rosińska (26 lat, Suwałki/Poznań), Jakub Tylman (33 lata, Śrem).

Dowiedz się o nich więcej:

Aleksandra Bednarek, 24-latka z Łodzi. Jako pierwsza Polka zdobyła Potrójną Koronę w Pływaniu na wodach otwartych, przepłynąwszy wpław z lądu na wyspę 34 km przez kanał Catalina, 46,5 km wokół nowojorskiego Manhattanu i 42 km przez kanał La Manche. Studiuje Inżynierię Biomedyczną na Politechnice Łódzkiej, gdzie zgłębia wiedzę o zastosowaniach druku 3D w inżynierii tkankowej. Jej motto to cytat z filmu "Zebra z klasą": "Nie zachodź w głowę, tylko pal podkowę".

Kolejnym finalistą jest 21-letni bytomianin, Łukasz Luky Franusik. To tancerz i muzyk, który na co dzień pracuje w fundacji pomagającej osobom w różnych sytuacjach życiowych. Jest założycielem akcji charytatywnej "Życie kołem się toczy", która ma na celu zebranie środków na wózek. W 2021 roku wydał debiutancką EP-kę "Funky Boy", a aktualnie pracuje nad nową płytą. 

Hubert Gross ma 24 lata i pochodzi z Rzeszowa. Student Lotnictwa i Kosmonautyki, zaangażował się w projekt analogu łazika marsjańskiego. Członek zespołu Innspace, gdzie do dziś realizuje projekty kosmiczne i jest liderem projektu Innspace Rover. Aktualnie pracuje nad grantem badawczo rozwojowym na stację nadawczo-odbiorczą do łączności satelitarnej na Politechnice Rzeszowskiej i jest członkiem Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. 

Jagoda Hofman, 24-latka z Katowic, to studentka V roku medycyny, początkujący naukowiec, przyszły psychiatra. Jest autorką publikacji naukowych, uczestniczką i organizatorką międzynarodowych konferencji medycznych, obecnie wraz z naukowcami z Cambridge i Londynu pracuje nad algorytmem umożliwiającym wczesne wykrywanie, a tym samym zapobieganie pogarszaniu się funkcji kognitywnych. Autorka konta na Instagramie @berry_in_mind, gdzie opowiada o możliwościach rozwoju, naukowego bloga i podcastu "Rocky Road to PhD" oraz planerów zdrowia psychicznego, które obecnie projektuje.

21-letni Michał Kuryłek to działacz społeczny z Warszawy. Jest prezesem Fundacji Wyciskarka Potencjału, dzięki której znalazł się na liście Forbes 25 under 25. Jego misją jest pokazywanie młodzieży możliwości rozwoju oraz niwelowanie barier w dostępie do edukacji i informacji. Zbudował społeczność liczącą aktualnie 180 tys. członków. Jest najmłodszym na roku studentem medycyny, laureatem prestiżowych stypendiów oraz międzynarodowym wolontariuszem, działającym m.in. w Brazylii, Chorwacji, Grecji i na Ukrainie. 

Nieprzeciętni 2022 startują w marcu Nieprzeciętni 2022 startują w marcu

Małgorzata Leśniewska z Gostynina, mając zaledwie 17 lat, zasiadła za sterami samolotu i spełniła tym samym swoje marzenie o lataniu, a dziś, dwa lata później, jest jedną z najmłodszych kobiet w Polsce, które uzyskały uprawnienie do akrobacji samolotowej. Aktualnie szkoli się do licencji pilota liniowego, pokazując tym samym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dodatkowo gra na akordeonie, uwielbia grać na fortepianie i komponować i uczyć się języków obcych.

Kornelia Olkucka, 18-latka z Chotomowa, ściga się od 14. roku życia w kartingu wyczynowym - jest jedyną w Europie dziewczyną, która mierzy się z mężczyznami w najszybszej i najbardziej wymagającej kategorii DD2 (gokart dwubiegowy osiągający prędkość nawet 140 km/h). Jest także reprezentantką Polski na Olimpiadzie Sportów Motorowych Marsylia 2022 w kategorii karting endurance. Każdego dnia ciężko pracuje na siłowni i na torze, dając świadectwo, że nie płeć nas określa, ale nasze serce, umiejętności, dążenia i pasja. 

Bartosz Ostałowski, 35-latek z Krakowa, to prawdopodobnie jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi… stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. Jest też jest artystą i członkiem Wydawnictwa VDMFK, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami.

Marcelina Rosińska ma 26 lat, działa społecznie i pracuje jako prawnik, jest też pomysłodawcą inicjatyw społecznych takich jak Prawo warte Poznania czy EKOlogicznie o odpadach. Od grudnia 2019 roku prowadzi Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego - oddolny system wsparcia rówieśniczego dla osób borykających się z problemami na tle zdrowia psychicznego, który otoczył wsparciem ponad 1000 osób w całej Polsce. W 2021 roku znalazła się na liście Forbesa 25 Polaków poniżej 25. roku życia, którzy zmieniają społeczno-gospodarcze oblicze Polski, oraz zwyciężyła w konkursie Inicjatory 2021 na najlepszą inicjatywę stworzoną w Poznaniu. Mówi biegle po hiszpańsku, portugalsku i angielsku.

Jakub Tylman, 33-latek ze Śremu, to pedagog, nauczyciel przedszkolny i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych". 

W ubiegłym roku Nieprzeciętnym 2021 został Rademenez, czyli Radosław Blonkowski, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer, muzyk, bboy, beatboxer, człowiek pełen kreatywności i zaangażowania.

Regulamin plebiscytu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

Regulamin konkursu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

Głosować można TUTAJ <<<

 Na chętnych, którzy zechcą dodatkowo uzasadnić swój wybór i tym samym wziąć udział w konkursie czekają cenne nagrody w postaci głośników bezprzewodowych.

Nazwisko zwycięzcy plebiscytu zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca. Oprócz tytułu "Nieprzeciętny 2022", laureat otrzyma wysokiej klasy laptop oraz statuetkę. Dla pozostałych finalistów przewidziane są nagrody w postaci radioodbiorników DAB +.

Czytaj także:

***

mat. pras./kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2022
Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń