X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gap year. Rok samodoskonalenia czy przerwa przed dorosłością?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 19:03
Coraz więcej polskich studentów przed wybieraniem kierunku studiów, czy ścieżki zawodowej decyduje się na "gap year" - trwającą około roku przerwę, w trakcie której przyszli żakowie podróżują, zarabiają za granicą, rozwijają swoje pasje. 
Audio
  • Ania Motyl, Dominik Bakuła i Kacper Osiecki opowiadają o gap year. Czy warto zrobić sobie przerwę? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Volodymyr Tverdokhlib/Shuterstock

- Nie nazwałbym tego rokiem przerwy, tylko czasem, który spędziłem bardzo intensywnie - mówił student Dominik Bakuła, który skorzystał z "gap year". - Pod koniec liceum nie byłem pewny, w jakim kierunku chcę iść. Bardzo chciałem studiować za granicą, ale najpierw postanowiłem się do tego dobrze przygotować. Podjąłem decyzję, żeby wyjechać, najpierw do Afryki Południowej, potem do Singapuru, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. W każdym z tych miejsc intensywnie uczyłem się języków - opowiadał. 

Goszcząca w studiu Czwórki Ania Motyl, zdecydowała się na nieco dłuższy wyjazd. Po skończonych studiach skorzystała z programu au pair w Stanach Zjednoczonych. - Rodzina, która przyjmowała mnie w Stanach, w zamian za opiekę nad dziećmi zapewniała mi wyżywienie, mieszkanie oraz pensję. Trafiłam na ludzi, którzy często podróżowali, dzięki czemu udało mi się zobaczyć dużo więcej zobaczyć - opowiadała. - Po roku zdecydowałam się na przedłużenie kontraktu u innej rodziny, w innej części USA. Spełniłam swój American Dream - dodawała. 

Co zrobić, żeby "gap year" był rokiem korzyści, a nie rokiem straconym? Jak zagospodarować wolny czas? Czy "gap year" może mieć skutki uboczne? Jak lukę w CV oceniają pracodawcy? O tym w rozmowie z gośćmi Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ania Motyl, Dominik Bakuła (studenci, którzy skorzystali z "gap year"), Kacper Osiecki (psycholog społeczny)

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 15.07

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piotr Firan studia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy studenci po Brexicie. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 18:29
Rząd Teresy May do poniedziałku ma przedstawić dalsze kroki w sprawie Brexitu. Wszystko w związku z ostatnim odrzuceniem przez parlament propozycji umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Czy wyjście Brytyjczyków ze wspólnoty będzie miało wpływ na mieszkających na Wyspach Polaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi, wykształceni, bezrobotni. Czy warto studiować?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:18
Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej najszybciej z bezrobociem potrafią uporać się pracownicy fizyczni. Natomiast coraz wyższy procent osób zarejestrowanych w urzędach pracy i borykających się z jej brakiem stanowią absolwenci uniwersytetów i innych wyższych uczelni.
rozwiń zwiń