Polskie Radio
Section05
Matura z Czwórką

Matury 2023. Uczniowie po egzaminie pisemnym z matematyki - relacja

Za maturzystami kolejne zmagania - zakończył się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Do egzaminu przystąpiło ponad 270 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Tuż po egzaminie, reporterka Czwórki Weronika Puszkar, pytała o emocje maturzystów z I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja Matura w Czwórce Matura 2023 Weronika Puszkar Oliwia Krettek

Matury 2023. Relacje maturzystów - pierwsze wrażenia, oczekiwania i obawy

Matury 2023 zaczęły się tradycyjnie pisemnym egzaminem z języka polskiego. Na drugi ogień idzie egzamin z języków obcych, a przed zdającymi - maturalny maraton. W rozmowie z Oliwią Krettek maturzyści podzielili się swoimi wrażeniami z pierwszego dnia matur i obawami przed kolejnymi egzaminami. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka matura matura z języka polskiego Matura w Czwórce Matura 2023 Kamil Jasieński Oliwia Krettek

Matura 2023. Analizujemy tematy z języka polskiego

Za maturzystami egzamin z języka polskiego. W formule 2015 pojawiły się tematy związane z "Panem Tadeuszem" i "Przedwiośniem". Oliwia Krettek pytała maturzystów z XXXIV Liceum Ogólnokształcącego Miguela de Cervantesa o pierwsze wrażenia. Katarzyna Kucharska, z jednego z portali edukacyjnych, zinterpretowała tematy maturalne. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja matura z języka polskiego Matura w Czwórce Matura 2023 lektury Weronika Puszkar Oliwia Krettek

Matura 2023 z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wśród tematów "Przedwiośnie" i "Pan Tadeusz"

4 maja to pierwszy dzień matur 2023. Uczniowie pisali egzamin dojrzałości z języka polskiego. Wśród tematów znalazły się m.in. "Przedwiośnie" i zeszłoroczna lektura "Pan Tadeusz". Tuż przed maturami o nastroje tegorocznych maturzystów pytała reporterka Czwórki Oliwia Krettek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja matura z języka polskiego Matura w Czwórce Matura 2023 lektury